Kobieta zagroziła bronią wławymaczowi
fot. Twitter - KIRO 7
Autor Olga Szmańda - 29 Września 2020

Próbował włamać się do domu 78-letniej kobiety. Jej reakcja wprawiła go w osłupienie

Kobieta była uczestnikiem napadu w swoim domu. Mimo, że jej wiek nie wskazywałby na podejmowanie się samodzielnych działań dotyczących ochrony majątku, stało się zupełnie inaczej. Seniorka postanowiła dokonać niezwykłej rzeczy i samodzielnie przepędzić przestępcę. Uzbrojona stanęła twarzą w twarz z mężczyzną i dała sobie wspaniale radę. Mimo, że wielu nie podołałoby 78-latka poradziła sobie doskonale.

Kobieta samotnie mieszkająca w wielkim domu jest z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych przez włamywacza okazji. Sam pomysł, który sugeruje, że ktoś mógłby włamać się do domu nie wywołuje pozytywnych myśli. Zwłaszcza jeśli o taki aspekt musi martwić się starsza samotna emerytka. Dodatkowo jednym z najgorszych scenariuszy jest myśl, że do włamania doszło by z udziałem broni palnej. Wtedy z pewnością mieszkaniec domu ma znikome szanse na wygranie z przestępcą i obronienie swojego mienia.

Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?Czytaj dalej

Domy starszych osób to kolejne idealne miejsce dla złodzieja. Seniorzy są jedną z najczęściej okradanych grup społecznych m.in. przez swój tryb życia. Kładą się spać bardzo wcześnie i przesypiają noc do wczesnych godzin porannych. To wtedy właśnie złodziej ma największe szanse na wejście na posesję emeryta. Mimo, że wielu włamywaczy myśli właśnie w ten sposób jeden z nich nie spodziewał się spotkać na swojej drodze rzeczonej 78-latki. Kobieta z pewnością zaskoczyła złodzieja i zostanie na długo w jego pamięci.

Kobieta przegoniła samodzielnie włamywacza

Włamywacz, który postanowił dobrać się do majątku 78-latki nie spodziewał się tego co zastanie na miejscu. Mężczyzna chciał napaść na jeden z domów w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Jego zadaniem było włamanie się do domu i zabranie jak największej ilości rzeczy z domu seniorki. Teraz z pewnością każdy, kto będzie chciał dobrać się do majątku emerytki zastanowi się dwa razy. Być może włamywacze pomyślą zanim zaatakują także innych starszych ludzi. 78-letnia Sandy była sama w swoim wielkim domu w Spanaway w Seattle, w trakcie gdy do jej mieszkania postanowił włamać się złodziej. Usłyszała z początku jedynie hałas psa, który ujadał z zewnątrz.

- Otworzyłam drzwi i zaledwie metr przede mną stał mężczyzna. Patrzyliśmy na siebie przez kilka sekund, a on szybko odwrócił się na pięcie, żeby się odsunąć. Powiedziałam: „O nie, nie waż się. Nie ruszaj się! - poinformowała Sandy, stację KIRO-TV.

Dzisiaj grzeje:
1. Pani Magda miała wyjść na zwykły spacer z córką. Nie wiedziała, że zaraz będzie musiała zmierzyć się z ogromnym ryzykiem
2. Dzieje się w Lidlu. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Klienci wynoszą pełne koszyki
3. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Kiedy 78-latka zauważyła mężczyznę postanowiła, że zrobi wszystko by nie doprowadzić do jego ucieczki. Wyjęła broń i od razu wycelowała ją we włamywacza. Mężczyzna nie miał ani chwili na zabranie czegokolwiek z jej domu. Złapany na gorącym uczynku był zszokowany zachowaniem i hartem ducha staruszki. Mimo, że po przyjeździe policji mężczyzna wypierał się zamiaru rabunku na dom staruszki i tak został zatrzymany. Kobieta zdobyła dzięki swojemu zachowaniu setki komentarzy z gratulacjami. Sama w swoim domu będąc w sędziwym wieku doprowadziła do schwytania przestępcy. Jej postawa była bardzo dzielna i bohaterska. Z pewnością czyn 78-latki zainspirował wielu innych ludzi.

- Chwyciłam za strzelbę. Wycelowałem w niego i powiedziałem, żeby został tam, gdzie jest. Powiedziałem mu, żeby zszedł na dół. Poszłam za nim i miałam go na muszce, dopóki nie przyjechała policja - powiedziała Sandy.Kobieta sama zatrzymała włamywacza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
  2. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez
  3. Panna młoda po weselu zdumiała wszystkich gości. Dzień ślubu nie zakończył się zgodnie z planem
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Nikt nie spodziewał się, że na świat przyjdą bliźniaczki syjamskie. Niesamowite, jak wyglądają teraz
  6. Uwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunę

Źródło: newsner.com

Następny artykuł