Kot z nietypowymi łapkami
Fot. Naples Cat Alliance / Facebook
Autor Kamila Krótka - 5 Października 2020

Zobaczyła łapki kota i natychmiast zainterweniowała. Nigdy wcześniej nie spotkała się z podobnym zjawiskiem

Kot, który pojawił się w siedzibie organizacji dla poszkodowanych zwierząt wywołał niemały szok wśród jej pracowników. Ci widzieli już wiele, jednak ten przypadek był naprawdę zdumiewający. Ekipa od razu zaopiekowała się zwierzakiem, a potem ustaliła przyczynę jego wyjątkowego wyglądu.

Kot trafił do siedziby organizacji Naples Cat Rescue. Ta zajmuje się pomocą kotom w potrzebie. Do placówki trafiały już futrzaki po wypadkach samochodych, zaatakowane przez inne zwierzęta czy zaniedbane przez opiekunów. Takiego przypadku jednak jeszcze nie było.

Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumieniaPan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumieniaCzytaj dalej

Kot o nietypowych łapkach

Zwierzak, który trafił do organizacji był zupełnie nietypowy. Jego łapki oraz czoło miały bowiem… fioletowy kolor. Megan Sorbara, założycielka organizacji, była zszokowana wyglądem pupila. Od razu poinformowała o zdarzeniu oficerów kontroli zwierząt.

- Od razu wiedziałam, że ten kolor świadczy o czymś bardzo złym. Zrobiło mi się bardzo żal tego biednego kota - powiedziała Megan.

Rozwiązanie zagadki i pomoc

Okazało się, że fioletowy kolor kota ma jedną przyczynę. Oznaczało to, że zwierzę było używane do walk psów. To sport, w którym pasywne zwierzęta (szczeniaki, króliki czy właśnie koty) są wykorzystywane jako przynęty po to, aby walczące psy uczyły się agresji. Oznaczanie zwierząt kolorami na pomóc zidentyfikować psom ofiarę. To okrutna i oczywiście nielegalna zabawa. Ten kot mógł zostać skradziony z domu lub podwórka, a następnie w okrutny sposób potraktowany.

- Są kodowane kolorami, a następnie rzucone na ring. Ci chorzy barbarzyńcy natomiast zakładają się, który zwierzak przeżyje. To jest po prostu nie do pomyślenia. Jak można czerpać rozrywkę z krzywdy niewinnych zwierząt? - pyta Megan - Podejrzewam, że właściciele wypuścili go na chwilę na zewnątrz, a ci okrutni ludzie zwyczajnie go ukradli. Sprawa została już głoszona na policję i mam nadzieję, że szybko uda się odnaleźć sprawców.

Dzisiaj grzeje:
1. Na Mazurach odkrył skarb sprzed wieków. Nawet się nie spodziewał, że przedmiot może być wyjątkowo cenny
2. Myślał, że pies pogoni bezdomnego kota. Gdy poznał prawdziwy powód ich spotkania, oniemiał z wrażenia
3. 65-latka poślubiła 24-latka. Nie do wiary, co wydarzyło się rok wcześniej

Na szczęście kociak trafił w dobre ręce i odnaleziony był w dobrym stanie. Organizacja nie tylko się nim zaopiekowała, ale i nadała mu nowe imię: Mr. Purple Paws. Po krótkim czasie został adoptowany przez kochającego opiekuna. Teraz ma swoje miejsce, w którym jest otoczony ciepłem i troską.

kotkotZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Mając 18 lat przez 8 miesięcy jadła po trzy jabłka dziennie. W końcu pokonała chorobę, teraz wygląda zniewalająco
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  6. ING Bank Śląski wprowadza innowacyjne zmiany. Chodzi o płatności kartą

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł