Modeling zmienił całkowicie wygląd kobiety
fot. screen okładki książki
Autor Olga Szmańda - 4 Października 2020

Mając 18 lat przez 8 miesięcy jadła po trzy jabłka dziennie. W końcu pokonała chorobę, teraz wygląda zniewalająco

Modeling znacząco zmienił życie młodej kobiety. Kiedy chciała związać swoją karierę ze światem wielkiej mody, zaczęto wymagać od niej niemożliwego. Wtedy młoda francuska modelka Victoire Maçon Dauxerre popadła w anoreksję. Musiała zmagać się z depresją i ogromnymi problemami ze zdrowiem. Według osób, które chciały ją zatrudniać, jej wygląd pozostawiał wiele do życzenia . Tym samym młoda kobieta chudła z dnia na dzień coraz bardziej. Kiedy osiągnęła już upragnioną wagę nagle w jej życiu coś się zmieniło. Postanowiła nie iść z prądem wytycznych stawianych przez środowisko modowe, tylko zadbać o siebie i przestać podporządkowywać się modowym trendom.

Modeling nie od zawsze był marzeniem francuskiej modelki Victoire Maçon Dauxerre. Mimo to zwykłe wyjście do centrum handlowego sprawiło, że jej życie nabrało zupełnie nowego wymiaru. Dziewczyna została zauważona w galerii, kiedy miała niespełna 18 lat. Wybrała się na zakupy i wtedy przypadkiem dostrzegł ją człowiek pracujący w agencji modelek Elite. Okazało się, że zwykłe wyjście po zakupy było początkiem jej wielkiej kariery. Mimo, że jej wygląd zachwycił tamtejsze standardy modowe, młoda kobieta bardzo szybko padła ofiarą prób stworzenia idealnego wizerunku.

Ewę Talar z serialu Ewę Talar z serialu "Dom" pokochali nie tylko Polacy. Co dzisiaj słychać u Joanny Pacuły?Czytaj dalej

Z początku modelka opisywała swoją przygodę jako fascynującą i piękną. Z perspektywy lat uważa, że w tamtym okresie nikt nigdy nie powiedział jej, że wygląda źle. Nie usłyszała też nigdy wprost, że jest za gruba. Mimo to słyszała, że mogłaby zrzucić trochę kilogramów zanim wystąpi na pokazie mody. Wtedy pierwszy raz dowiedziała się, że musi zmieścić się w rozmiarze 32-34. W przeciągu miesiąca straciła wówczas 10 kilogramów. Jadła codziennie po 3 jabłka i piła wodę gazowaną. Chciała w ten sposób okłamać swój żołądek. Raz na tydzień pozwalała sobie na coś “cięższego” i jadła wtedy ryby lub mięso. Jej dieta przyniosła oczekiwany efekt i dziewczyna schudła do 47 kilogramów, mając 178 cm wzrostu. Tym samym zakwalifikowała się do wejścia w świat wielkiej mody. Pracowała z najlepszymi projektantami i występowała na pokazach mody w Mediolanie, Paryżu czy Nowym Jorku. Kilka lat temu znajdowała się na liście najbardziej popularnych modelek na świecie. Mimo to świat pełen fleszy i blasku krył za sobą okrutną tajemnicę.

Modeling zniszczył jej życie, mimo to podniosła się i zwalczyła chorobę

Modelka padła ofiarą straszliwej choroby, jaką jest anoreksja. Zmagała się z depresją i była samotna. Każdego dnia odczuwała skutki uboczne swojej nadmiernie niskiej wagi. Bolała ją głowa, wypadały jej włosy, nie miała miesiączki i zaczęła odczuwać objawy osteoporozy. Zdarzało jej się zasłabnąć na wybiegu w trakcie pracy. Była tak chuda, że należało przerabiać jej zdjęcia, by widać było na nich choć odrobinę mięśni i tłuszczu.

Po latach opowiedziała o smutnej prawdzie, która dotyczy modelingu. Niestety ona - tak jak większość jej koleżanek - udawała przed mediami, że zdrowo się odżywia. Tym samym w trakcie wywiadów dziennikarskich była zadowolona i rozmowna, lecz później biegła do toalety, by zwymiotować tym, co zjadła. Jej życie było smutne i szare. Chorowała i nic nie wskazywało na to, że będzie lepiej.

Dzisiaj grzeje:
1. Urodziła w samolocie. Jej córka może teraz latać za darmo do końca życia
2. Myśliwy z Holandii przypadkowo postrzelił kobietę pod Wieluniem. Kolejna tragiczna pomyłka na polowaniu
3. 65-latka poślubiła 24-latka. Nie do wiary, co wydarzyło się rok wcześniej

Po latach Victorie postanowiła zwalczyć chorobę i zmienić swoje życie. Obecnie dziewczyna ma prawie 25 lat, a przez chorobę wiecznie odczuwa zmęczenie. Mimo to zdecydowała się, że zawalczy o własne zdrowie. Zrezygnowała z kariery modelki i postanowiła opowiedzieć światu swoją historię. Napisała książkę w postaci dziennika, która opowiada o swoich epizodach związanych z odżywianiem i odczuwanych emocjach. Teraz dumnie nosi rozmiar 38 i jest zadowolona z życia. Nie chce wrócić do branży modowej i woli zająć się czymś innym. Rozpoczęła studia związane z aktorstwem i chce się w tym realizować. Każdego dnia w mediach społecznościowych walczy z nieodpowiednim reżimem modowym, uświadamiając miliony kobiet o problemie, jakim jest wygląd modelek. Tym samym młoda dziewczyna stała się inspiracją dla miliona innych kobiet, które zmagają się z chorobą. Jej postawa jest godna pochwały i wskazuje na to, że Victorie nie chce przestać edukować. Wpływ młodej kobiety jest na tyle duży, że to właśnie jej historia wprowadziła we Francji nową ustawę, według której zabrania się udziału w pokazach mody kobiet, które są za chude.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
  2. Wychudzony kotek śledził kobietę w drodze do domu. Nie chciał odejść, zrobiła jedyną słuszną rzecz
  3. Włączyli kamerkę i dowiedzieli się, co w nocy robi ich dziecko. Nie mogli uwierzyć własnym oczom
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Zaniepokojony pies w środku nocy obudził domowników. Zaprowadził ich prosto do pokoju dziecka, powód zdumiewa
  6. Klienci PKO BP są zagrożeni. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont

Źródło: stirredup.co

Następny artykuł