Koty doczekały się własnego festiwalu
Fot. Unsplash / Jari Hytonen
Autor Bartosz Wróblewski - 26 Czerwca 2020

Uwielbiacie filmy z kotkami? A może kręcicie własne? Świetne wieści dla wszystkich miłośników puszystych czworonogów

Koty są ulubionymi bohaterami niezliczonych filmów i filmików w internecie. Te popularne produkcje wreszcie doczekały się właściwej dla siebie formy prezentacji.

Koty jako bohaterowie filmów? Oczywiście, że tak. To one sprawiają, że internet jest zabawny i pełen emocji. Najlepsze filmy z ich udziałem wreszcie zostały zebrane w jednym miejscu. Jeśli i ty masz ciekawe wideo, którym chcesz się podzielić lub jeśli po prostu chcesz obejrzeć dużo filmów z ich udziałem, to masz teraz ku temu niezwykłą okazję.

Urocze psiaki spotkały się pierwszy raz po kwarantannie i utonęły w swoich ramionach. Wzruszający widokUrocze psiaki spotkały się pierwszy raz po kwarantannie i utonęły w swoich ramionach. Wzruszający widokCzytaj dalej

Koty bohaterami festiwalu

Miłośnicy kotów powinni się zainteresować imprezą o nazwie Quarantine Cat Film Fest. W jego ramach za drobną opłatą można obejrzeć najlepsze z około 1300 amatorskich filmików nadesłanych z całego świata. W roli głównej oczywiście uwielbiane przez internautów czworonogi. Wydarzenie organizuje kameralne kino z amerykańskiego Pittsburgha.

Festiwale w Cannes czy Sundance mają zatem nowego, nietypowego konkurenta. Pokazy w salach kinowych odbywają się w małym artystycznym kinie Row House Cinema z Pittsburgha. Pomysłodawcy wpadli na pomysł zorganizowania imprezy w trakcie pandemii i zwrócili się do zamkniętych w domach właścicieli i miłośników kotów, by nagrywali wideo z udziałem swoich zwierząt. Otrzymali ponad 1200 amatorskich filmików.

Aby obejrzeć 80-minutową kompilację tych najlepszych na stronie internetowej festiwalu – Rowhouse.Online, należy kupić bilet, który kosztuje 12 dolarów.To umożliwia dostęp do wszystkich materiałów na 72 godziny. Z oferty festiwalu skorzystać mogą również mieszkańcy Unii Europejskiej. Wykupić bilet i obejrzeć film na stronie festiwalu będzie można przez około trzy miesiące.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na pomoc niezależnym amerykańskim kinom, z których wiele w dobie pandemii balansuje na granicy przetrwania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: TVP

Następny artykuł