Lew i tygrysica założyły niezwykłą rodzinę
fot. splashnews.com - Barry Bland
Autor Olga Szmańda - 21 Sierpnia 2020

Biały lew i biała tygrysica mają zachwycające potomstwo. Niebywale rzadka sytuacja

Lew i tygrys mimo, że należą do różnych ras kotów, potrafią stworzyć udany związek. Oba stworzenia doczekały się powiększenia rodziny. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie kolor rodziców. Lew Ivory i tygrysica Saraswati są całkowicie biali. Prawdopodobieństwo, że taka para połączy się w rodzinę, jest niebywale rzadkie. Ich młode wyglądają wyjątkowo. Oto rodzina białych lwich tygrysów.

Według danych z ubiegłych lat na świecie żyje ponad 1000 białych tygrysów i tylko 300 białych lwów. Połączenie takich okazów i stworzenie z nich rodziny jest niezwykle rzadkie. Jedna wyjątkowa para doczekała się jednak potomstwa. Niesamowite połączenie jest pierwszym takim na świecie. Wyjątkowość młodych kociąt zależna jest od ich rodziców. Potomstwo lwa i tygrysicy ma nawet unikatową nazwę. Młode tej dwójki nazywane są ligerami. Ivory i Saraswati doczekali się aż czwórki kociąt.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Lew i tygrysica stworzyli rodzinę

Według ekspertów z T.I.G.E.R Sanctuary w Myrtle Beach, nowonarodzone ligery są jedynymi takimi na świecie. Połączenie białego lwa i białej tygrysicy jest niezwykle rzadkie. Wszystko udało się dzięki pobytowi zwierzaków w tym ośrodku. Nikt nie spodziewał się, że świeżo upieczeni nowożeńcy postanowią założyć rodzinę. Organizacja, w której się znajdują ma już doświadczenie z tym gatunkiem. Wcześniej w ich ośrodku jedynym ligerem był Hercules. Największy na świecie biały kot waży około 450 kilogramów. Jego majestat zachwycał niejednokrotnie opiekunów ośrodka. Według organizacji, olbrzymi kociak ma niesamowicie łagodne i towarzyskie usposobienie. Jest wręcz duszą towarzystwa.

Rodzina białego lwa i białej tygrysicy powiększyła się w 2014 roku. Samica wydała na świat aż czworo młodych. Pracownicy ośrodka nazwali je Yeti, Odlin, Sampson i Apollo. Według ich informacji każde z młodych zaraz po urodzeniu dawało się poznać z innej strony. Apollo jest podobno najbardziej chytry z całej czwórki rodzeństwa. Yeti z kolei kocha zabawy i igraszki z rodzeństwem.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Kiedy maluszki miały zaledwie sześc tygodniu, już ważyły 7 kilogramów. Każdy z nich zyskiwał na wadze około 400 gram dziennie. Co z pewnością sugeruje, że mogą dorównać wielkością swojemu wujowi Herculesowi. Według weterynarzy z ośrodka, młode prześcigną największego kota świata. Co ciekawe biały lider z rezerwatu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Swój wpis zawdzięcza wcześniej wspomnianej wadze.Biały lew i biała tygrysicaBiały lew i biała tygrysicaZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez
  2. Boeing nie mógł znaleźć nabywców na niezwykle wadliwe samoloty. Polacy kupili je za ogromne pieniądze
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)

Źródło: planetalife.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł