Lidl sprzedaje buty z recyklingu
Fot. Lidl
Autor Olga Szmańda - 24 Sierpnia 2020

Lidl zamierza sprzedawać ekologiczne buty. Będą bardzo tanie

Lidl postanowił ponownie wyjść naprzeciw swoim konsumentom. Firma, która jako pierwsza zaczęła minimalizować zużycie plastiku, teraz wpadła na nowy pomysł. Niemiecki koncern produkuje i sprzedaje buty z plastiku. Jedna para ich sportowego obuwia jest wyprodukowana z siedemnastu zużytych butelek. To niesamowita akcja wspierająca ekologię i promująca recykling.

Lidl postanowił wyjść na przeciw kolejnym ekologicznym trendom. Od teraz w każdym sklepie klienci będą mogli znaleźć to sportowe obuwie, którego stworzenie opierało się na wymyśleniu nowego użytkowania recyklingowanych produktów. Sklep wprowadził do swojego asortymentu choćby produkty wegetariańskie i wegańskie, mające na celu wsparcie konsumentów, którzy nie chcą spożywać produktów zwierzęcych. Dzięki temu market zyskuje coraz większą rzeszę klientów, którzy chętnie wracają po więcej nowości. Nie dziwi więc fakt wprowadzenia obuwia z przetworzonego materiału.

Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deskiSpędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deskiCzytaj dalej

Lidl potrafi być ekologiczny i modny

Buty, które wyprodukowała matka nazwane są Crivit Ocean Bound Plasti. Ich górna część w całości stworzona jest z przetworzonych butelek typu PET. Co ciekawe, aż 25 proc. materiałów tych materiałów związanych jest z oceanem. Tak więc firma wykorzystała porzucone śmieci, które zalegały na plażach czy rejonach przybrzeżnych Azji. Tym samym nie trafiły do wody, gdzie mogły narazić żyjące w niej zwierzęta na śmierć. Jeśli chodzi o resztę obuwia, pozostałe 75 proc. składa się z butelek zebranych z recyklingu. Tym sposobem firma doskonale zastosowała metody odzyskiwania plastikowych materiałów i przetworzyła je w obuwie.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Projektanci odpowiedzialni za nowe obuwie Lidla, zadbali o modny design. Ich zadaniem było nie tylko stworzenie butów, które będą przyjazne dla środowiska, ale także modne i wygodne. W zależności od rozmiaru buta do produkcji wykorzystywanych jest od 8 do 16 plastikowych butelek PET. Lidl ponownie wyszedł na przeciw klientom zapewniając niską cenę sportowego dodatku. Cena wynosi 59.90 zł. Ich wzór dostępny będzie w różnych opcjach kolorystycznych zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Lekkość podeszwy zapewnia phylonu oraz TPR i lekka wkładka, która dopasowuje się do stopy. Faktycznie buty z Lidla wyglądają jak najlepszej jakości obuwie sportowe wprost z wybiegów mody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kujawsko-Pomorskie: kobieta wyrzuciła szczeniaki do śmietnika. Uwagę sąsiadów zwróciła zrozpaczona psia mama
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł