Loona
Fot. imago stock&people/EAST NEWS
Autor Kamila Krótka - 29 Grudnia 2020

Przebój “Bailando” zna dosłownie każdy. Loona spędzi w Polsce sylwestra, jak dziś wygląda wokalistka?

Loona to wokalistka, która szczególnie zasłynęła w latach 90. utworem “Bailando”. To wciąż jej największy przebój i trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie potrafi go zanucić. Niedługo pojawi się na tegorocznej imprezie sylwestrowej Polsatu. Jak dziś wygląda gwiazda?

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu w tym roku będzie miała wyjątkowy charakter, a wszystko to oczywiście przez pandemię koronawirusa. Mimo to widzowie wciąż mogą liczyć na moc atrakcji, jedną z nich będzie właśnie Loona.

Loona na scenie Polsatu

Loona stała się prawdziwą gwiazdą lat 90., głównie dzięki piosence “Bailando”. Mimo że wokalistka ma na koncie siedem albumów i kilkanaście singli, to właśnie ten utwór świat zapamiętał najbardziej.

Dziś Loona ma 46 lat i będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej Polsatu. W tym roku ma się ona odbyć pod hasłem “największa domówka w Polsce”. Jej transmisję będzie można oglądać w Telewizji Polsat, IPLA.TV, Interia.pl oraz Polsat News.

Kariera piosenkarki

Loona to tak naprawdę Marie-Jose van der Kolk, holenderska wokalistka, tancerka oraz autorka tekstów. Swój największy przebój - “Bailando” wydała, gdy miała 24 lata.

Nad Morskie Oko wybrała bardzo nietypową kreację. Zdjęcie turystki rozbroiło internautówNad Morskie Oko wybrała bardzo nietypową kreację. Zdjęcie turystki rozbroiło internautówCzytaj dalej

Następnie udało jej się nagrać kolejne przeboje, jak np. cover utworu “Hijo de la Luna” czy “Latino Lover”. Od tego czasu koncertuje po całym świecie.

Wokalistka wielokrotnie odwiedzała też Polskę. Koncertowała m.in. w Bydgoszczy (2011 r.), Gdyni (2014 r., Sylwestrowa Moc Przebojów), Ostródzie (2015 r., Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej), Zatorze (2016 r., Energyland) czy Zakopanem (2016 r., Sylwester z Dwójką) czy Kielcach (2018 r., Festiwal Muzyki Tanecznej).

Loona oprócz wydawania singli i albumów, zajmowała również miejsce w jury siódmej edycji niemieckiego programu “Popstairs”.

Mimo wieku - obecnie Loona ma 44 lata - wciąż cieszy się popularnością. Niezmienny jest nie tylko jej głos, ale i uroda i sylwetka.

Zgadzacie się?

ZOBACZ TO WYJĄTKOWE ZDJĘCIE:

Loona

Loona

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: interia.pl / plejada.pl

Następny artykuł