Mężczyzna wygrał 22 miliony i podzielił się z kolegą.
Fot. twitter.com/wilottery
Autor Kamila Krótka - 29 Sierpnia 2020

Wygrał na loterii 22 miliony i podzielił się z kolegą, bo tak się umówili 28 lat temu

Mężczyzna, który wygrał 22 miliony na loterii, postanowił dotrzymać słowa i podzielił się pieniędzmi z kolegą. Ten niezwykły gest okazał się wynikiem zawartej przed laty umowy. Wspaniały gest, na który nie każdy by się zdobył.

Tom Cook podzielił na pół wygraną w kwocie 22 milionów dolarów. Zawarta ustnie umowa okazała się mieć ogromne znaczenie dla zwycięzcy. Jego kolega nie krył zaskoczenia. Dzięki kumplowi i przypieczętowanej uściskiem dłoni umowie sprzed wielu lat - został milionerem.

Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiOdwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiCzytaj dalej

Miliony do podziału

Zwycięzcą 22 milionów dolarów był Tom Cook, który zamieszkuje amerykański stan Wisconsin. Mężczyzna pamiętał o umowie, jaką zawarł z kolegą - Josephem Feeneyem - w 1992 roku, kiedy startowała loteria Powerball. Panowie obiecali sobie, że jeśli któremuś z nich uda się wygrać, podzieli się wygraną z drugim.

Tak naprawdę żaden z nich nie wierzył w to, że kiedyś uda im się zwyciężyć. Szansa na wygranie głównej nagrody w loterii Powerball to jeden do około 292 milionów. Jednemu z mężczyzn dopisało jednak niewiarygodne szczęście. Dwa dolary przeznaczone na kupon doprowadziły go do bogactwa. A on, zgodnie z umową sprzed lat, gdy tylko dowiedział się o wygranej, oddał połowę kwoty przyjacielowi. Jak przyznał zwycięzca: “umowa to umowa”. Dlatego panowie otrzymali po równo 16,7 mln dolarów w gotówce. Po odliczeniu podatku to 5,7 mln dolarów.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Plany milionerów

Feeney jest już na emeryturze, a Cook dopiero planuje na nią iść. Nie mają jeszcze planów na przyszłość ani na to, w jaki sposób wydadzą wygrane pieniądze. Jedyne, czego pragną, to spędzenie jak najwięcej czasu ze swoimi rodzinami, w tym wybranie się w długą podróż z żonami. Nie zamierzają też rezygnować z dalszego grania w loterii Powerball.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem trafił do schroniska. Chwilę później wydarzył się cud
  2. Afryka wolna od wirusa. Informację potwierdzono podczas konferencji z WHO
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Poważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty Polsatu

źródło: rmf24.pl / radiozet.pl

Następny artykuł