Netflix postanowił wydać koncert z udziałem Radzimira Dębskiego i NOSPR
fot. materiały promocyjne Netflix - 'Niebo o północy' - koncert Jimek x NOSPR x Netflix
Autor Olga Szmańda - 3 Stycznia 2021

Już dziś koncert, który prosto z Katowic zostanie wysłany w kosmos. Wszystko zobaczymy na Netflixie

Netflix postanowił umilić niedzielny wieczór (3 stycznia 2021 r.) swoim wiernym fanom. Tym razem międzynarodowa platforma streamingowa zatrudniła do współpracy Radzimira Dębskiego i Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. Internetowy koncert widzowie zobaczą na kanale na YouTube Netflix Polska. Całe przedsięwzięcie ma związek z najnowszym filmem platformy pt. “Niebo o północy”.

Netflix ponownie wpadł na zaskakujący pomysł, który znacznie umili widzom dzisiejszy wieczór. Tym razem znana platforma streamingowa zatrudniła do współpracy polskiego muzyka Radzimira Dębskiego. Kompozytor wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR) zagrają muzykę z filmu "Niebo o północy". Koncert będzie można obejrzeć na kanale na YouTube Netflix Polska.

Mimo że najnowsza topowa produkcja “Niebo o północy” nie została najlepiej przyjęta przez krytyków, najnowszy film George'a Clooneya odbija się na świecie szerokim echem. “Niebo o północy” opowiada historię katastrofy, która mogłaby spotkać naszą ludność w przyszłości. Co więcej, film niesie za sobą wiele proekologiczno-społeczno-kulturowych przesłań.

Jednym z głównych atutów produkcji Netflixa jest patetyczny, zachwycający soundtrack, którego autorem jest Alexandre Desplata. Ścieżka dźwiękowa odgrywa właściwie jedną z głównych ról w filmie “Niebo o północy”. Nic więc dziwnego, że Netflix postanowił nagrać koncert właśnie z tą muzyką.

Radzimir Dębski został zaproszony do współpracy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, by wspólnie zagrać kompozycje, które słyszymy w “Niebo o północy”. Co ciekawe, wydarzenie odbywa się w ramach noworocznego koncertu, którego zapis zostanie następnie... wysłany w kosmos!

WOŚP 2021 inny niż co roku, ale Jurek Owsiak nie zawodzi. Zdradził, co ulegnie zmianieWOŚP 2021 inny niż co roku, ale Jurek Owsiak nie zawodzi. Zdradził, co ulegnie zmianieCzytaj dalej

Radzimir Dębski z orkiestrą

Netflix - "Niebo o północy", czyli postapokaliptyczna opowieść

“Niebo o północy”, które zostało wyreżyserowane przez George'a Clooneya, jest postapokaliptyczna historią o osamotnionym naukowcu. Główny bohater za wszelką cenę i ze wszystkich swoich sił stara się skontaktować z ekipą astronautów, którzy kierują się do powrotu na Ziemię. Naukowiec pragnie ostrzec ich przed tym, co mogą zastać na pozostawionej przed laty planecie.

Głównym elementem budowanej w filmie atmosfery są niesamowite zdjęcia i ścieżka dźwiękowa, którą skomponował dwukrotny zdobywca Oscara Alexandre Desplat. Jego twórczość mogliśmy usłyszeć wcześniej m.in. w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci", "Kształt Wody" czy "Grand Budapest Hotel".

Tym samym w niedzielę (3 stycznia 2021 r.) fani "Nieba o północy" oraz muzyki filmowej będą mogli zobaczyć i usłyszeć emocjonującą muzykę zagraną przez NOSPR i kompozytora Radzimira Dębskiego. Według zapowiedzi będzie to jeden z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku.Radzimir Dębski z orkiestrą

Radzimir Dębski i NOSPR wypuszczą swój koncert w kosmos

Muzyk Radzimir Dębski, szerzej znany jako JIMEK, razem z NOSPR po raz pierwszy wspólnie zagrają koncert muzyki filmowej. Tym razem orkiestra podejmie się wykonania utworów z filmu “Niebo o północy” w reżyserii George'a Clooneya.

- Hollywoodzka muzyka filmowa to coś, co zawsze we mnie grawitowało. Praca z orkiestrą NOSPR i samo przebywanie w tych murach to metafizyczne przeżycie. Nie mogę uwierzyć, że udało mi się w tym roku w ogóle stanąć przed orkiestrą. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak się za muzyką na żywo stęskniłem, jak mi jej brakowało - tłumaczy w materiałach prasowych Radzimir Dębski.

- Projekty z JIMKIEM są dla nas za każdym razem pewnym wyzwaniem. NOSPR znany jest już jednak z tego, że przekracza granice i eksperymentuje z muzyką - tłumaczy Ewa Bogusz-Moore, dyrektor NOSPR.

Co ciekawe, tuż po premierze koncertu, który zorganizowano przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik, zapis dźwiękowy całego wydarzenia będzie wysłany w kosmos. Sygnał zostanie precyzyjnie skierowany w stronę jednej z egzoplanet, na której znajdują się warunki biologiczne zbliżone do ziemskich. Całe wydarzenie można obejrzeć 3 stycznia 2021 roku, o godz. 18:00 na kanale na YouTube Netflix Polska. Poniżej przedstawiamy zwiastun "Niebo o północy".

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: kultura.gazeta.pl

Następny artykuł