Opony
commons.wikimedia.org ; 2011 by Tomasz Sienicki
Autor Olga Szmańda - 30 Lipca 2020

Wywieźli do lasu pół miliona zużytych opon i zbiorników po paliwie. Policja wreszcie wpadła na ich trop

Rozrzucili opony po polskich lasach, co zakończyło się interwencją policji. Dzięki czujności funkcjonariuszy, udało się złapać ludzi odpowiedzialnych za zaśmiecanie środowiska. Haniebne zachowanie firm utylizujących odpady.

Około 500 tys. nielegalnie pozostawionych opon w gminie Purda (woj. warmińsko-mazurskie). Rozrzucono tam zużyte zbiorniki po paliwie i opony samochodowe. Zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zaśmiecanie lasów. Polsat News podaje nieoficjalne podejrzenia dotyczące mężczyzn.

Labrador codziennie znikał na kilka godzin. Gdy odkryli dlaczego, zdębieli. Niezwykłe nagranie rozwiewa wątpliwościLabrador codziennie znikał na kilka godzin. Gdy odkryli dlaczego, zdębieli. Niezwykłe nagranie rozwiewa wątpliwościCzytaj dalej

Opony rozrzucone w lesie

Polsat News poinformował o około 500 tys. opon samochodowych i zbiorników paliwa, wyrzuconych do 20-metrowego wąwozu. Miejsce zdarzenia znajduje się nieopodal pola rzepaku, czyli miejsca, do którego dostęp mogą mieć mieszkańcy.

„W piątek około godziny 18 kolega, któremu wyrzucono kilkaset opon na działkę, poinformował mnie, że na naszą działkę również zostały wyrzucone. Nawet bym tam nie zajrzał, bo jest to miejsce, w które się nie chodzi, bo tam nie ma po co chodzić”.- mówi Polsat News dzierżawca.

Dzisiaj grzeje:
1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Poza gminą Purda, do pozostawienia odpadów doszło także w okolicach Klebarka Wielkiego. Niestety sprawcy podczas dokonywania zbrodni, nie zorientowali się, że w okolicy zainstalowany jest monitoring. Dzięki temu policja była w stanie zatrzymać dwóch mężczyzn zaangażowanych w sprawę. Podejrzani mają 28 i 33-lata. Obecnie śledczy ustalają z technikami kryminalistycznymi okoliczności zaśmiecania lasów. Policja będzie musiała ustalić, skąd pochodzą opony.

Polsat News podaje także, na kogo padają podejrzenia. Zdaniem stacji mężczyźni działali na zlecenie firmy utylizującej odpady. Na szczęście udało się zlokalizować i zatrzymać podejrzanych. Obecnie toczy się przeciwko nim postępowanie wyjaśniające, a sprawą zajmuje się prokuratura Olsztyn-Południe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci
  3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

żródło: wiadomosci.gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł