Narodziła się nowa czerwona panda
fot. ZSL - bbc.com
Autor Olga Szmańda - 27 Sierpnia 2020

Na świat przyszła zagrożona wyginięciem panda czerwona. W dniu narodzin miała wielkość ludzkiego palca

Panda czerwona jest jednym z najbardziej unikatowych zwierząt świata. W Zoo Whipsnade urodziła się zagrożona wyginięciem przedstawicielka tego gatunku. Miała wielkości ludzkiego palca. Młode przyszło na świat zaledwie kilka dni po ponownym otwarciu miejsca, które było zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa.

Panda czerwona jest bardzo rzadko występującym na świecie stworzeniem. Zoo, w którym doszło do narodzin zwierzęcia, nie posiada się z radości. Według rzecznika zoo młode „szybko rośnie”, obecnie ma rozmiar małego szczeniaka. Co ciekawe, przybycie młodego jest częścią programu hodowli zachowawczej Zoo.

Poprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy okazała się bezcennaPoprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy okazała się bezcennaCzytaj dalej

Panda czerwona jest małym unikatem

Matka nowo narodzonej pandy, Tashi, urodziła siedem młodych, a jej potomstwo można odwiedzić podczas zwiedzania placówki. Jest to najnowsza i niebywale egzotyczna atrakcja zoo.

- Pandy czerwone są na wolności zagrożone głównie z powodu niszczenia siedlisk - podało Londyńskie Towarzystwo Zoologiczne.

Ich naturalnym środowiskiem są deszczowe, górzyste obszary Himalajów. Zastępca szefa zespołu ZSL Whipsnade Zoo, Grant Timberlake, poinformował również o tym co dalej stanie się z małą czerwoną pandą.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda

- Młode pandy czerwonej są zaskakująco małe, kiedy się rodzą - mniej więcej wielkości palca wskazującego.Młode urosło szybko i jest teraz mniej więcej wielkości małego szczeniaka. Chociaż minie cały rok, zanim młode osiągnie dorosłe rozmiary. Wkrótce rozpocznie testowanie swoich niesamowitych umiejętności wspinaczkowych na swoim wybiegu na szczycie drzewa - oczywiście pod ścisłym nadzorem mamy - dodał szef zespołu ZSL Whipsnade Zoo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrzymano kłusownika, śledczy znaleźli na jego posesji prawdziwy arsenał. Aż strach pomyśleć, na co polował
  2. Naukowcy biją na alarm. Toksyczne panele słoneczne zatruwają środowisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie

Źródło: bbc.com

Następny artykuł