Park rozrywki dla dzieci z autyzmem
Fot. dobrewiadomosci.net.pl
Autor Olga Szmańda - 24 Sierpnia 2020

Powstał pierwszy park rozrywki dla dzieci z autyzmem. To niezapomniane atrakcje i odpowiednie podejście do najmłodszych

Park rozrywki dla wyjątkowych dzieci w końcu został otwarty. Niesamowita inicjatywa rozpoczęła się chęcią pomocy dzieciom o wyjątkowych potrzebach. Wszystko odbywa się w miejscu, które zapewnia indywidualne podejście do malucha. Sesame Street Theme Park w Filadelfii to idealna przestrzeń zabaw dla każdego unikatowego młodego człowieka.

Park rozrywki w Filadelfii to pierwsze centrum autyzmu z certyfikowanymi uprawnieniami. Ośrodek jest pierwszym takim miejscem i nosi nazwę Sesame Street Theme Park. Został on stworzony specjalnie z myślą o wyjątkowych dzieciach i ich niezwykłych potrzebach. Zasadniczą różnicą jest to, że miejsce pozbawione jest głośnych i przerysowanych atrakcji. Wszystko jest jednak stworzone z myślą o rozrywce dla każdego malucha. Atrakcje w Sesame Place mają specjalny certyfikat bezpieczeństwa wydawany miejscom wyspecjalizowanym w pracy z dziećmi z autyzmem. Każdy pracownik przeszedł specjalistyczne szkolenie, by zapoznać się z różnymi odmianami choroby. Informacje o pozwoleniu na pracę z niespotykanymi dziećmi władze parku ogłosiły 2 kwietnia w dniu obchodów Światowego Dnia Autyzmu.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Park rozrywki dla wyjątkowych dzieci

- Jako pierwszy park rozrywki na świecie ukończyliśmy wszystkie szkolenia, zyskaliśmy certyfikat i przygotowani jesteśmy do oferowania wymagającym rodzinom specjalnych świadczeń. Prowadzić będziemy zajęcia integracyjne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz takie dla całych rodzin - mówiła dyrektorka parku, Cathy Valeriano.

Miejsce, które z zewnątrz wygląda jak przeciętny park rozrywki jest zupełnie inne niż reszta. Znajdujące się w środku oświetlenie i dźwięk jest specjalnie regulowany. Dzięki temu każdy odwiedzający może czuć się bezpiecznie. Atrakcje dla dzieci odbywają się zgodnie z planem terapeutycznym. Na miejscu rodzice i ich pociechy mogą uczestniczyć w zabawach, które obejmują świadomość sensoryczną, umiejętności motoryczne, społeczne i emocjonalne. Dodatkowym atutem miejsca są pokoje z regulowanym oświetleniem i dźwiękiem. Dzieci mogą tam przebywać i z założonymi słuchawkami regulować szumy i odpocząć na fotelach. Cały program stworzony dla niesamowitych dzieci spotkał się z pozytywnym odbiorem. Rodzice autystycznych maluchów są wdzięczni władzom parku rozrywki za stworzenie miejsca, gdzie ich dzieci mogą poczuć się jak inni rówieśnicy.

- Jako matka 6-letniego dziecka ze spektrum autystycznym, nie potrafię wyrazić, jak wiele to dla nas znaczy. Zazwyczaj obawiamy się zabrać nasze dzieci gdziekolwiek i często musimy z wyprzedzeniem planować każde wyjście” - napisała na Twitterze mama jednego z dzieci.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

- Moja córka nie jest autystyczna, ale ma problemy czuciowe. Myśl o pójściu do parku, w którym spotkamy wyszkolonego instruktora, doprowadza mnie do łez radości. To takie życzliwe, podobnie jak posiadanie w repertuarze autystycznej postaci, brawo - napisała inna użytkowniczka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kujawsko-Pomorskie: kobieta wyrzuciła szczeniaki do śmietnika. Uwagę sąsiadów zwróciła zrozpaczona psia mama
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł