Pies Epan
policja.pl
Autor Olga Szmańda - 8 Lipca 2020

Służył w policji 10 lat. Dzielny owczarek niemiecki przeszedł na zasłużoną emeryturę

Pies policyjny, który spędził na służbie 10 lat, właśnie przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wreszcie będzie miał okazję odpocząć. I nie zostanie rozdzielony ze swoim panem, który nadal będzie się nim opiekował.

Pies rasy owczarek niemiecki spędził ostatnie 10 lat na służbie jako część zespołu w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu. Po latach ciężkiej pracy udaje się na zasłużoną emeryturę. Epan wykazał się w ciągu minionej dekady niesamowitymi zdolnościami śledczymi i przyjemnym usposobieniem. Zawsze był wierny i gotowy oddać życie za swojego pana. Psi emeryt przebywa obecnie ze swoim opiekunem.

Kultowy sklep z Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?Czytaj dalej

Pies emeryt Epan

Czworonożny przyjaciel jest psem patrolowo-tropiącym. Dzięki niemu mieszkańcy Jarosławia mogli czuć się bezpiecznie. Jego działania polegały głównie na profilaktyce, czyli zapobieganiu przestępstwom. Epan służył wraz ze swoimi opiekunami przy zabezpieczaniu festynów, meczów i innych wydarzeń sportowych, ale brał też udział w zatrzymywaniu podejrzanych. Nieoceniony węch pomagał mu znaleźć ślady sprawców.

Mały bohater, zanim trafił do policji, musiał przejść specjalne szkolenie. Psy w jednostkach służb porządkowych odgrywają ważną rolę. Ich niesamowicie dobrze rozwinięty węch pomaga w dużej liczbie śledztw. Epan, zanim rozpoczął swoją pracę, musiał przejść specjalne szkolenie. Odbyło się ono w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Tam wystawiony na próbę, podejmował się wielu zadań. Poza łapaniem przestępców jego zadaniem jest także odnajdywanie osób zaginionych. Atutem Epana jest też jego przyjazne usposobienie. Jego przewodnik mł. asp. Maciej Hołota jest z niego bardzo zadowolony.

Czworonożny bohater

"W styczniu 2013 r., po włamaniach do domów jednorodzinnych w Radymnie i w Orłach, Epan podjął ślad i doprowadził do miejsca, w którym sprawcy pozostawili swój samochód. Dzięki jego pomocy mundurowi ustalili i zatrzymali podejrzanych. W lutym tego samego roku, po włamaniu do sklepu w Maleniskach, Epan podjął trop i doprowadził do dwóch domów w sąsiedniej miejscowości — do domu sprawcy, a także do miejsca zamieszkania 17-latka, który uprawiał konopie indyjskie." - można przeczytać na stronie policja.pl

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony

Epan obecnie przebywa na emeryturze ze swoim przewodnikiem, który został jego właścicielem. Życzymy mu spokojnej i pełnej radości emerytury.

Epan - pies policyjny

Epan - pies policyjny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W nieludzki sposób pozbawili życia koziołka. Obroża leżała 100 metrów od ciała
  2. Starlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona Muska
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Ewa Chodakowska podzieliła się z Polakami radosną informacją. Posypały się gratulacje, ogłosiła wszystko na Instagramie

Źródło: policja.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł