Boisko do piłki nożnej to nie jedyne źródło dochodu piłkarza.
fot. unspash.com ; Thomas Serer
Autor Olga Szmańda - 31 Lipca 2020

Pierwszy piłkarz w historii zarobił miliard dolarów. Zgadniecie który?

Majątek tego sportowca przyprawia o zawrót głowy. Pierwszy piłkarz zarobił ponad miliard dolarów. Kto zdołał zgromadzić bajońskie sumy na boisku ganiając za piłką?

Jego sportowe dokonania znane są od lat. Jego karierę śledzą światowe media, zachwycają się formą, która właściwie nigdy nie słabnie. Odnosi też sukcesy w biznesie. Największe marki sportowe biły się o jego udział w swoich reklamach. Ten człowiek ma popularność zapewnioną do końca swojego żucia. Według magazynu „Forbes”, jest pierwszym w historii piłkarzem, który zarobił ponad miliard dolarów.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Piłkarz, którego zna cały świat

Portugalczyk Cristiano Ronaldo jest znany od ponad 17 lat jako jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Majątek gracza Juventusu Turyn jest szacowany na 885 mln euro. Z tej sumy 93.1 mln euro zabił jedynie w 2019 roku. Cristiano Ronaldo pokonał w rankingu swojego największego rywala, Argentyńczyka Lionela Messiego. Dochód tego drugiego wyniósł wtedy około 104 mln dolarów, czyli 92.1 mln euro. 35-letni Cristiano jest pierwszym piłkarzem, nie jest jednak pierwszym sportowcem, który przekroczył próg miliarda dolarów. W rankingu czynnych sportowców wyprzedzili go golfista Tiger Woods oraz pięściarz Floyd Mayweather. Natomiast Portugalczyk jest pierwszym zawodnikiem, który uzyskał taki wynik w sporcie zespołowym.

Cristiano Ronaldo marką sam w sobie

Piłkarz zarabia nie tylko na grze w piłkę nożną. Duzy wpływ na jego dochód mają kontrakty reklamowe czy przychód z własnego znaku towarowego. „Forbes” podaje, że podczas 17 lat kariery Cristiano zarobił na samym boisku 650 mln dolarów tj. 575.8 mln euro, natomiast kwota ta wzrośnie z pewnością do 764 mln dolarów tj. 677.7 mln euro, do czasu wygaśnięcia kontraktu z Juventusem w 2022 roku. Cała reszta jego dochodów pochodzi z kontraktów reklamowych. W 2016 roku Ronaldo podpisał dożywotni kontrakt z firmą Nike, dzięki czemu została mu do tej pory wypłacona suma 20 mln dolarów, tj. 17.7 mln euro. Poza tym piłkarz jest twarzą szamponów Clear, Herbalife i producenta farmaceutycznego Abbott. Dodatkowo Cristiano Ronaldo posiada swój własny znak towarowy. CR7 reklamuje bieliznę, linię zapachów i butów oraz odzież dżinsową własnej produkcji. Według obliczeń te źródła dochodu dają mu jedną czwartą rocznego zysku.

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest

Portugalczyk to gwarancja zarobku dla klubu, w którym gra. Już w pierwszych dniach kontraktu z Juventusem klub sprzedał 520 tysięcy koszulek z wizerunkiem Ronaldo za kwotę ponad 60 mln dolarów, tj. 53.1 mln euro.Cristiano Ronaldo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Interweniowali w FIFA w sprawie Roberta Lewandowskiego. Szef Bayernu: powiedziałem, że jestem zaskoczony

Źródło: rmf24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł