Pogoda na sierpień w Polsce może pozytywnie zaskoczyć.
Fot. unsplash.com/@bltafel
Autor Kamila Krótka - 22 Lipca 2020

Długoterminowe prognozy pogody na sierpień. Gdzie i kiedy warto planować urlop?

Pogoda w sierpniu może pozytywnie zaskoczyć wielu polskich wczasowiczów. Jednak nie we wszystkich regionach będzie można cieszyć się pełnym słońcem. Gdzie i kiedy warto wybrać się na letni wypoczynek, aby nie żałować tej decyzji?

Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że sierpień ma być bardziej upalny niż początek wakacji. Niestety w niektórych regionach nie obędzie się bez burz i opadów deszczu.

U nas upały, a u nich 7-metrowe zaspy. Ogromne opady śniegu w Ameryce PołudniowejU nas upały, a u nich 7-metrowe zaspy. Ogromne opady śniegu w Ameryce PołudniowejCzytaj dalej

Pogoda na sierpień

Według długoterminowej prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w południowej i zachodniej części Polski, Wielkopolsce i punktowo w województwach kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim będzie w tym roku wyjątkowo upalnie. To właśnie w tych regionach temperatury mają być najwyższe i mogą przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza.

Niższe, czyli średnie sierpniowe temperatury przewidywane są za to we wschodniej części kraju, na Mazowszu oraz częściowo w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Opady i burze

Instytut prognozuje, że większe opady mogą pojawić się na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach, a miejscami na Lubelszczyźnie, Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Sucho ma być natomiast na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i w Tatrach oraz miejscami na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej.

W sierpniu południe kraju ma być zatem gorące i raczej suche, a centrum - ciepłe i z umiarkowanymi opadami. Północny wschód natomiast to umiarkowane temperatury, ale większe opady.

Dzisiaj grzeje: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie"
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty

- Niestety, potwierdza się to, o czym mówiliśmy od dłuższego czasu, czyli że opady będą burzowe - poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
   2. Potencjalnie niebezpieczna asteroida przeleci koło Ziemi. Takich obiektów będzie więcej
   3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
   4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
   5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
   6. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)

źródło: Polskie Radio

Następny artykuł