Policja pomogła w uratowaniu życia człowieka
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
Autor Olga Szmańda - 27 Sierpnia 2020

Nieprzytomny osunął się na ziemię. Gdyby nie pomoc policjantów, mogłoby skończyć się o wiele gorzej

Policja z Wydziału Ruchu Drogowego z Dzierżoniowa pomogła pewnemu mężczyźnie. Mundurowi patrolujący ulice miasta zauważyli człowieka łapiącego się za klatkę piersiową. Mężczyzna chwiał się i ledwo trzymał na nogach. Policjanci od razu sprawdzili czy obywatelowi nie jest potrzebna pomoc. Niestety mężczyzna nagle stracił przytomność, jednak dzięki szybkiej akcji ratunkowej udało się uratować 49-latka. Interwencja policji okazała się nie oceniona.

Policja w trakcie standardowego patrolu ulic Dzierżoniowa dostrzegła dziwnie zachowującego się mężczyznę. Mundurowi od razu zauważyli, że sposób w jaki porusza się obywatel nie jest normalny. Człowiek trzymał się za klatkę piersiową i chwiał na nogach. Po tym, jak funkcjonariusze zobaczyli, że opiera się i siada na krześle pobliskiego lokalu, postanowili do niego podejść. Mężczyzna był osłabiony i po chwili osunął się z krzesła, po czym stracił przytomność. Wszystko zadziało się bardzo szybko. Na szczęście sierżant sztabowy Magdalena Szczerek udzieliła mu pierwszej pomocy i przed przyjazdem karetki poszkodowany odzyskał przytomność. W tym samym czasie młodszy aspirant Marcin Staruszek zadzwonił po pogotowie i czekał na ich przyjazd.

Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzinRodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzinCzytaj dalej

Policja zawsze w odpowiednim miejscu

:

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia 2020 roku o godzinie 11:00. Szybka akcja policji pozwoliła na uratowanie życia mężczyzny. Sierżant sztabowa od razu rozpoczęła sprawdzanie czynności życiowych poszkodowanego, a następnie przystąpiła do reanimacji. Kiedy zauważyła zanik oddechu, nie wahała się ani chwili. Po odzyskaniu przytomności i przywróceniu oddechu mężczyźnie, funkcjonariuszka ułożyła go w pozycji bezpiecznej bocznej. 49-latek po chwili został zabrany karetką do szpitala. Tam znajduje nie pod opieką służby medycznej. Według informacji policji jego stan jest stabilny a życie nie jest zagrożone. Co ciekawe, za sprawną akcję ratunkową dwójka policjantów otrzymała oklaski od przechodniów znajdujących się w miejscu zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa. Zawróciła w niedozwolonym miejscu, spowodowała wypadek. Na jezdnię wybiegł przerażony alaskański malamut
  2. Ściana wody o wysokości dwóch pięter. Kataklizm nadciąga
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Gwiazdor Premier League zakażony COVID-19. Mógł zarazić swoją ciężarną żonę i masę ludzi

Źródło: policja.pl

Następny artykuł