Policjantka pomogła chorej dziewczynce zbiórką nakrętek
fot. Lubuska Policja
Autor Olga Szmańda - 9 Września 2020

9-miesięczna Ola czeka na operację serca. Aby pomóc dziewczynce, policjantka zebrała 2,5 tony nakrętek

Policjantka zebrała 2,5 tony nakrętek na cele charytatywne. Kobieta zaangażowała się w pomoc małej Oli. Monika Brojecka, sierż. szt. z gorzowskiej policji, zebrała razem z innymi funkcjonariuszami potrzebne nakrętki, które uratują małą dziewczynkę. Kobieta ponownie wzięła udział w pomaganiu potrzebującemu dziecku. Zdeterminowana i silna zakasała rękawy, by zebrać pieniądze na operację serca 9-miesięcznej Oli. Niesamowita akcja charytatywna polskiej policji.

Policjantka z Gorzowa ponownie zaangażowała się w pomaganie bezbronnym i chorym dzieciom. Monika Brojecka do kilku tygodni zbierała nakrętki na operację chorej Oli. Dziewczynka potrzebuje bardzo kosztownego zabiegu, który obejmować będzie jej serce. Dzielna policjantka postanowiła zaangażować całe miasto do zbierania plastikowych nakrętek. Jej inicjatywa dotarła do wszystkich gorzowian i zmotywowała społeczność. Ludzie zbierali nakrętki wszędzie tam gdzie byli. Służby mundurowe następnie zabierały je, by dalej przekazać odpowiednim służbom. Nikt nie spodziewał się, że akcja rozwinie się tak spektakularnie. Monika Brojecka rozpoczynając zbieranie nakrętek nie sądziła, że tylu ludzi zaangażuje się w pomoc małej Oli. Co ciekawe, poza mieszkańcami Gorzowa, do sierż. szt. Moniki Brojeckiej zgłaszali się ludzie z okolicznych miast. Tym samym udało jej się zebrać aż 2.5 tony plastikowych nakrętek.

Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychJeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychCzytaj dalej

Policjantka z Gorzowa ratuje życie małej Oli

- Każdy chciał pomóc, bo plastikowe nakrętki są na wagę złota. Udało się ich zabrać niemal 2,5 tony. Policjantka musiała zorganizować dwa transporty. W wynoszeniu nakrętek pomagali jej koledzy z gorzowskiego komisariatu i pododdziałów prewencji. Dziesiątki worków i pudełek wypełnionych nakrętkami trafiło do ciężarówki, by następnie pojechać do skupu. Uzyskane pieniądze wspomogą zbiórkę na Olę, małą wojowniczkę, która ma 9 miesięcy. Zbiórka dla Oli to nie pierwsze charytatywne działanie Moniki. W tym roku przekazała między innymi 1,5 tony nakrętek dla chorej na raka Zuzi - poinformował podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Mieszkańcy kamienicy są wstrząśnięci. Sąsiadka wyprowadziła się, ale zostawiła głodne zwierzęta, okropny widok

Najciekawsze w całej akcji pomocy dla malej Oli jest to, że to nie pierwsza sytuacja kiedy Monika Brojecka angażuje się w charytatywne zbiórki. Kobieta już wcześniej w podobny sposób pomagała innym chorym dzieciom. Jej zaangażowanie w obronę społeczności jest na tyle duże, że nie poprzestaje na jednej dobrej zbiórce. Kobieta ciągle znajduje nowe możliwości dla najbardziej potrzebujących. Monika Brojecka jest zdecydowanie typem społecznika, który dba o innych. Patrząc na jej działalność z pewnością szuka już innych potrzebujących dzieci. Zachowanie policjantki jest godne pochwały. Z pewnością wszystkie zbiórki, które zorganizuje zakończą się równie dużym sukcesem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 80-latek chciał zabić muchę. Pół mieszkania zdewastował nagły wybuch
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają

Źródło: wieleliter.pl

Następny artykuł