Pożar w Mysłowicach. Strażacy wynieśli małżeństwo z płonącego domu
fot. KMPSP w Mysłowicach
Autor Olga Szmańda - 25 Listopada 2020

W polskim mieście płomienie zaczęły trawić dom, życie seniorów było zagrożone. Do akcji wkroczyło wtedy 12 zastępów straży pożarnej

Pożar w domu w Mysłowicach w woj. śląskim doprowadził do spalenia mieszkania pewnej starszej pary. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej straży pożarnej i służb porządkowych udało uratować się życia starszej kobiety i jej męża. Po ugaszeniu pożaru dwoje staruszków zostało przetransportowanych do szpitala za pośrednictwem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar w domu w Mysłowicach (woj. śląskie) prawie doprowadził do tragedii. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej straży pożarnej udało się uratować starsze małżeństwo. Jedna z poszkodowanych osób, która brała udział w pożarze, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

W polskim mieście płomienie zaczęły trawić dom, życie seniorów było zagrożone. Do akcji wkroczyło wtedy 12 zastępów straży pożarnejW polskim mieście płomienie zaczęły trawić dom, życie seniorów było zagrożone. Do akcji wkroczyło wtedy 12 zastępów straży pożarnejCzytaj dalej

Dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu udało uratować się życie jednego z seniorów. Ogień w domu w Mysłowicach gasiło 12 zastępów strażackich.

Pożar w Mysłowicach - para staruszków uratowana

W minioną niedzielę 22 listopada po godzinie 8:00 straż pożarna w Mysłowicach została poinformowana o pożarze dachu w domu rodzinnym przy ul. Hutniczej.

- Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że pożar jest już bardzo rozwinięty i objął także część budynku - przekazał polsatnews.pl mł. bryg. Wojciech Chojnowski oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

Do pomocy pożarze staruszków wysłana została jednostka strażaków oraz pluton gaśniczy z Katowic. W akcji ratunkowej brało udział 12 zastępów strażaków.

75% rabatu w drogeriach Rossmann. Tłumy ustawią się po akcesoria kuchenne, markowe zapachy i kosmetyki75% rabatu w drogeriach Rossmann. Tłumy ustawią się po akcesoria kuchenne, markowe zapachy i kosmetykiCzytaj dalej

Akcja ratunkowa śmigłowca

Po przyjeździe straży pożarnej i ratowników medycznych, służby zostały poinformowane, że w środku płonącego domu znajdują się jego właściciele. Gdy strażacy zaczęli przeszukiwać mieszkanie, odnaleźli starszą kobietę i jej męża. Oboje nie byli w stanie samodzielnie wydostać się z płonącego domu.

Strażacy natychmiast wynieśli seniorów na zewnątrz, a pierwszej pomocy udzielili im ratownicy medyczni. Następnie jeden z poszkodowanych został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

ZUS przekazał pozytywne wieści. Skorzystało już 7,5 tysiąca osób, a z każdym dniem liczba klientów wzrastaZUS przekazał pozytywne wieści. Skorzystało już 7,5 tysiąca osób, a z każdym dniem liczba klientów wzrastaCzytaj dalej

Dom seniorów został zniszczony

- W trakcie działań gaśniczych z budynku zostało usuniętych sześć 11-kilogramowych butli z gazem propan-butan (jedna była wmontowana do urządzenia grzewczego) - dodał polsatnews.pl mł. bryg. Wojciech Chojnowski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Wydało się, co mama Zenka Martyniuka robiła, gdy mały król disco polo płakał. Potrzebowała kota, dziś nie każdy rodzic by się zdecydował
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

Strażacy około godziny 10:30 ugasili całkowicie pożar. W akcji ratunkowej budynku i starszego małżeństwa wzięło udział aż 40 strażaków z 12 zastępów. Na miejscu zdarzenia pojawił się również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Policja obecnie ustala przyczyny pożaru.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Golden retriever zgubił się w lesie. Rok później zdarzył się prawdziwy cud
  2. Warszawscy naukowcy badają geny Polaków. Wnioski są zaskakujące. Chodzi o podatność na choroby
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko
  7. Druzgocąca wiadomość, Meghan Markle straciła dziecko. Pierwszy raz powiedziała o tragicznych wydarzeniach

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł