Kultowe "Ranczo" kręcone w polskiej miejscowości Jeruzal.
fot. Wikipedia.org/wg22/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl
Autor Olga Szmańda - 17 Sierpnia 2020

Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

„Ranczo” od pierwszego sezonu było uwielbianą przez widzów produkcją Telewizji Polskiej. Miliony Polaków zasiadało przed telewizorami, aby śledzić historie z życia prostodusznych bohaterów. Społeczność fikcyjnej wsi Wilkowyje zaczęła w końcu przyciągać turystów. Niejednokrotnie fani produkcji poszukiwali miejsca, w którym był nagrywany ich ukochany serial. Okazuje się, że miejscowość i znana niebieska ławeczka pod sklepem, faktycznie istnieją. Wszystko znajduje się jednak w zupełnie innym miejscu niż wskazuje na to serialowa fabuła. Oto gdzie na mapie Polski znajduje się m.in. sklep „U Krysi”.

„Ranczo” od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych polskich produkcji. Mimo że ostatni odcinek serialu został wyemitowany w 2016 roku, to nadal wzbudza on ogromne zainteresowanie wśród widzów. Fani domagają się rok w rok nowego sezonu i wznowienia produkcji. Po informacji o śmierci Pawła Królikowskiego wierni widzowie jeszcze bardziej zapragnęli przypomnieć sobie historie z serialu. W tym celu masowo wyruszyli w podróż do fikcyjnej wsi Wilkowyje. Miejscowość z „Rancza” ma według fabuły znajdować się na Lubelszczyźnie.

Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaWytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaCzytaj dalej

„Ranczo” leży na Mazowszu

Wymyślone na potrzeby produkcji Wilkowyje to tak naprawdę niewielka miejscowość o nazwie Jeruzal, która leży na Mazowszu. Na rynku turyści zobaczyć mogą kultowy kościół oraz odwiedzić uwielbiany sklep pani Więcławskiej. To właśnie pod nim stoi legendarna ławeczka ukochana przez miliony Polaków. Niejeden turysta siada na niej z innymi odwiedzającymi, by w ten sposób poczuć się jak Pietrek, Japycz, Hadziu oraz Solejuk. W tej małej miejscowości znajduje się także szkoła, w której kręcone było wiele scen serialu. Tak naprawdę jest to gmach Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach. Znajduje się niedaleko rynku i powstała w 1920 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda


Kolejnym miejscem z planu zdjęciowego jest małe jeziorko. Ono także znajduje się w okolicy, 2 km na północ od Jeruzala. Tam też znajduje się Rezerwat Przyrody Florianów. Stojąc na brzegu jeziorka można przypomnieć sobie wspaniałą grę aktorską Pawła Królikowskiego, który był jedną z największych gwiazd serialu. Postać Kusego od początku produkcji została pokochana przez miliony widzów przed telewizorami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adoptowała malutkiego szczeniaczka. Nie mogła się spodziewać, co z niego wyrośnie
  2. Setki tysięcy klientów Biedronki padną z wrażenia. Niesamowicie zaskakujące rozwiązanie sprawi, że zakupy zmienią się nie do poznania
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Oficjalnie. FC Barcelona ma nowego trenera. Znamy nazwisko nowego szkoleniowca klubu, pilny komunikat

Źródło: turyści.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł