Arka Noego wybudowana przez Johna Huibersa
Fot. arkofnoah.org
Autor Olga Szmańda - 28 Sierpnia 2020

Zbudował replikę Arki Noego. Zdjęcia robią ogromne wrażenie

Biblijna Arka Noego stała się inspiracją do wybudowania ogromnej konstrukcji. Niesamowita historia, którą opowiada się dzieciom, w końcu stała się realna. To szalony pomysł Johna Huibersa i jego kolegów, amatorów stolarstwa. Holenderska łódź przyprawia ludzi o zachwyt głowy i niedowierzanie. Chcą ją odwiedzić ludzie z całego świata.

W 1993 roku John Huibers przeczytał swoim dzieciom przypowieść o Arce Noego i dokonaniach biblijnej postaci. Podczas wieczoru upływającego jak co dzień przypomniał sobie, co opowiadał swoim pociechom. Wtedy postanowił dokonać prawie niemożliwego. Jego szalony pomysł postawił całą rodzinę na nogi. Od tamtej pory John wiedział, że zbuduje największą na świecie replikę Arki Noego.

Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiOdwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiCzytaj dalej

Replika Arki Noego

W 2006 roku mężczyzna ukończył swoją budowę. Była ona jednak jedynie w połowie, tak duża, jak biblijna. Niestety John nie zdołał sam zbudować pełnowymiarowej Arki Noego. Mimo tego mężczyzna nie poddał się i dalej próbował dokonać prawie niemożliwego. Dzięki pomocy zgłaszających się do niego amatorów stolarstwa, John mógł działać dalej. Od 2008 roku cała ekipa prężnie pracowała nad rozbudową pełnowymiarowej Arki.

Cały projekt został ukończony w 2012 roku. Budowa statku kosztowała około 1.6 mln dolarów. Arka Noego jest więc w pełni zbudowana i zaskakuje detalami oraz wielkością. Łódź jest w pełni umeblowana, a w środku znajdują się modele zwierząt, które przebywałyby w Arce. We wnętrzu możemy spotkać zwierzęta wprost z Biblii, np. goryle, nosorożce czy słonie. Wszystko wygląda dokładnie tak, jak w przypowieści o Noem. Dzięki Johnowi mieszkańcy Dordrechcie w Holandii, mieli możliwość zwiedzania miejsca. Niestety po sporze między rodziną Huibera a władzami, doszło do zamknięcia możliwości odwiedzania arki.

Arka Noego

Wielkość arki

Statek zbudowany jest dokładnie tak jak, podają specyfikacje w Biblii hebrajskiej. Ma stalową ramę, a całość jest wykonana z drewna sosnowego i cedrowego. Wysokość statku ma około 23 m. Arka jest szerokości 30 m i 125 m długości. Jej waga obejmuje ponad 2 500 tony, mieszcząc więcej niż 5000 osób.

Architekt i budowniczy, pierwotnie planował wyruszyć w podróż do Brazilii na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio. Niestety ze względu na bezpieczeństwo, wyjazd został odwołany. Mężczyzna mówi, że jego marzeniem jest wypłynięcie do Izraela:

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda

Arka Noego

Arka Noego

Arka Noego

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chciał uśpić psa, bo "jest stary i śmierdzący". Na szczęście weterynarz zainterweniował
  2. Atomowa forteca ZSRR. K-278 Komsomolec miał być nuklearną dumą, ale zatonął
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Anna Lewandowska chciała wesprzeć otyłe kobiety. Skończyło się ogromną awanturą (FOTO)

Źródło: arkofnoah.org

Następny artykuł