Restauracja serwująca posiłki bezdomnym
Fot. Sakina's Halal Grill / Facebook
Autor Kamila Krótka - 24 Listopada 2020

Lokal serwujący posiłki bezdomnym przetrwał kryzys dzięki życzliwym ludziom. Datki pozwolą szerzyć jeszcze więcej dobra

Restauracja, która karmi bezdomnych, miała zostać zamknięta z powodu pandemii koronawirusa. Jednak dzięki datkom lokal w dalszym ciągu mógł funkcjonować. Jak udało się poprawić jego sytuację?

Restauracja karmiąca bezdomnych w Waszyngtonie słynie z oferowania darmowych posiłków dla bezdomnych. Pandemia sprawiła jednak, że lokal prawie zbankrutował, jednak dzięki życzliwej postawie społeczności, udało się uratować sytuację.

Donald Tusk zadziwił archiwalnymi zdjęciami, internauci nie mogą się napatrzeć. Donald Tusk zadziwił archiwalnymi zdjęciami, internauci nie mogą się napatrzeć. "Byliśmy studentami bez grosza przy duszy"Czytaj dalej

Restauracja, która karmi bezdomnych

Kazi Mannan wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z Pakistanu i w 2013 roku otworzył restaurację Sakina Halal Grill w Waszyngtonie. Lokal zasłynął z oferowania darmowych posiłków bezdomnym. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że właściciel restauracji był coraz bliższy bankructwa.

Jak powiedział Kazi Mannan dla portalu Today, Sakina Halal Grill była finansowo “pod wodą”, gdyż otaczające ją na co dzień biura i hotele przestały funkcjonować. Jednak zdumiewająca reakcja społeczności pozwoliła na przetrwanie lokalu, a jego drzwi do dziś pozostają otwarte.

Skarbówka ma prezent dla Polaków. Do portfela może trafić 3250 złotych, wszystko dzięki nowej uldze podatkowejSkarbówka ma prezent dla Polaków. Do portfela może trafić 3250 złotych, wszystko dzięki nowej uldze podatkowejCzytaj dalej

Mannan pierwszy raz w życiu zdecydował się poprosić o darowiznę, otwierając kampanię kampanię crowdfundingową na stronie GoFundMe. W nieco ponad tydzień otrzymali nie tylko kwotę, jaką chcieli zebrać. Zamiast 250 000 dolarów udało im się dostać 300 000.

- Od tygodni miałem łzy w oczach ze strachu przed utratą wszystkiego, a teraz są to łzy radości. Wszystko dzięki temu, że otrzymałem tak ogromne wsparcie z całego świata - powiedział Mannan dla Today.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. "Myślałem, że to owczarek lub husky". Mężczyzna uratował zwierzę, ale nie był to pies
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

Teraz, kiedy Mannan ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić wszystkie zaległe rachunki i wypłacić pensje pracownikom, myśli o założeniu jeszcze większej fundacji, która może pomóc ludziom w całym kraju. Wszystko po to, aby pomóc najbardziej potrzebującym i być “światłem i nadzieją dla innych”.

Handel w niedzielę zostanie przywrócony? Rząd bierze pod uwagę dwa wariantyHandel w niedzielę zostanie przywrócony? Rząd bierze pod uwagę dwa wariantyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kamera nagrała, co robi pies w pokoju małego dziecka. Rodzicom opadły szczęki
  2. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Nie mogli uwierzyć w tajemnicze znalezisko na środku pustyni. Olbrzymi metalowy monolit dziełem kosmitów?
  7. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę

źródło: today.com

Następny artykuł