Schroniska w czasie pandemii pustoszeją
Fot. Unsplash / Hannah Lim
Autor Olga Szmańda - 11 Czerwca 2020

Schroniska opustoszały

Trudne czasy dla ludzi okazały się dobre dla zwierząt, ponieważ spowodowały większe zainteresowanie osamotnionymi czworonogami. Liczba zwierzęcych adopcji w czasie kwarantanny wzrosła.

Obostrzenia unieruchomiły w domach wielu ludzi. Izolacja, spopularyzowana i wspierana hasłem #zostanwdomu, zmusiła mieszkańców licznych krajów do zorganizowania swojego życia w inny sposób. Skorzystały na tym schroniska i ich lokatorzy.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Pustka dwa razy w tygodniu

Na przykład w regionie Pikes Peak w stanie Colorado w USA schroniska pustoszeją aż dwa razy w tygodniu. Wciąż przybywają tam bezdomne zwierzęta, ale jest tylu chętnych, by je przygarnąć, że klatki szybko ponownie stają się puste.

Schronisko opustoszało też w zaskakująco szybkim tempie w mieście Buffalo w stanie Nowy Jork. Ważną rolę odegrali w tym przypadku wolontariusze, którzy wystąpili z apelem o pomoc. Prosili o organizowanie domów tymczasowych oraz w miarę możliwości tych stałych dla bezdomnych zwierząt w trudnych czasach. W ten sposób ich czworonożni podopieczni zyskali ciepłe miejsce do życia, stały pokarm i opiekunów, z którymi mogą wychodzić na spacer.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Wszystkie łapy na pokład

Dla posiadaczy zwierząt w czasie trudnej sytuacji powstała także strona na facebooku pod nazwą „Pies w koronie – grupa wsparcia”, na której można zgłosić się po pomoc w wyprowadzaniu pupila, jeśli ktoś znajduje się na przymusowej kwarantannie. Można także samemu zgłosić się do pomocy osobom starszym i ich towarzyszom lub po prostu zaoferować pomoc w wychodzeniu ze zwierzętami każdemu, kto tego potrzebuje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: belchatow.naszemiasto.pl

Następny artykuł