Chłopiec pomaga zbierać karmę i leki dla psów ze schroniska
Fot. VK - „Do czego zdolny jest mały wolontariusz”
Autor Olga Szmańda - 21 Sierpnia 2020

9-latek maluje dla bezdomnych psiaków. Tak zbiera pieniądze na karmę i lekarstwa dla czworonogów

Schronisko zostało uratowane przez pewnego 9-latka, który postanowił wykorzystać swoje zdolności artystyczne w słusznej sprawie. Dzięki jego zaangażowaniu czworonogi otrzymują karmę i lekarstwa. Niesamowity wyczyn chłopca inspiruje innych mieszkańców Arzamas. Obwód niżnonowogrodzki może być dumny z takiego obywatela.

Pavel Abramov zamieszkujący Arzmas w obwodzie niżnonowogrodzki od pewnego czasu zajmuje się wyjątkowym projektem. 9-letni chłopiec postanowił wymyślić sposób jak pomagać najbardziej potrzebującym. Młody bohater razem ze swoją mamą postanowił wykorzystać swój talent i wspomagać okoliczne schronisko. Mała miejscowość dzięki temu zyskuje na popularności i rozpowszechnieniu informacji o potrzebujących zwierzakach. Chłopiec dzięki swojej pracy zbiera akcesoria dla psów, karmę i potrzebne im lekarstwa. Później wszystko to zawozi do schroniska, gdzie bierze czynny udział w opiece nad pupilami. Wszystkie swoje prace publikuje w mediach społecznościowych. Jego wizyty również udokumentowane są licznymi wzruszającymi fotografiami.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Schronisko zyskuje dzięki malarstwu

9-latek dokumentuje swoje prace na popularnym w Rosji portalu społecznościowym VK. Chłopiec posiada tam profil pod nazwą „Do czego zdolny jest mały wolontariusz”. W tym miejscu pokazywane są jego prace malarskie, na których uwiecznia zwierzęta. Jego sztuka opiera się głównie na malowaniu domowych pupili. Właściciele zwierzaka, który ma być uwieczniony na obrazie mogą zgłosić się do chłopca. Po wcześniejszym podpisaniu umowy dziecko zobowiązane jest namalować obraz czworonoga, a zleceniodawcy muszą zakupić karmę lub leki na rzecz schroniska.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Dzięki niesamowitej inicjatywie 9-laka i jego matki, okoliczne schronisko regularnie pozyskuje nowe środki dla bezpańskich zwierzaków. Podopieczni mogą dzięki temu spokojnie czekać na adopcję, a wolontariusze nie muszą martwić się o potrzebne lekarstwa. Chłopiec zyskał popularność nawet poza granicami rodzinnej miejscowości. Osoby zamieszkujące inne części Rosji również zgłaszają się do niego po portrety ukochanych czworonogów. Tym sposobem mały Pavel rozwija swój talent, a wszystko współgra z walką o bezdomne psiaki.

Pavel AbramovPavel Abramov

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel
  2. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutki

źródło: dobrewiadomosci.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł