Schronisko Na Paluchu cieszy się ostatnio ogromną popularnością
Fot. unsplash.com/@justinveenema
Autor Kamila Krótka - 29 Czerwca 2020

Rekordowa liczba adopcji. W schronisku na Paluchu jest najmniej bezdomnych zwierząt w historii

Schronisko na Paluchu cieszy się ostatnio sporą popularnością. W trakcie pandemii padł tam rekord liczby adopcji. Okazuje się, że czworonogi skorzystały na epidemii jak mało kto.

Schroniska mimo pandemii są stosunkowo często odwiedzanym miejscem. Być może do decyzji o adopcji przyczynia się samotność niektórych osób podczas kwarantanny. Niezależnie od powodów zwiększona liczba adoptowanych zwierzaków to doskonała wiadomość!

Kupiła mamie szczeniaczka, żeby nie była samotna. Totalnie ją tym rozczuliła. Niesamowita reakcjaKupiła mamie szczeniaczka, żeby nie była samotna. Totalnie ją tym rozczuliła. Niesamowita reakcjaCzytaj dalej

Schronisko z największą liczbą adopcji w historii

Duże zainteresowanie schroniskiem na Paluchu to przede wszystkim efekt kampanii na rzecz podopiecznych i zaangażowania wolontariuszy. Dzięki ich działaniom oraz decyzji dyrektora schroniska, niemal 160 psów i kotów znalazło nowych właścicieli. W historii schroniska na Paluchu nigdy nie odnotowano jeszcze tak małej liczby przebywających tam zwierząt, jak po pandemicznych adopcjach.

Pandemia a działanie schroniska

Na szczęście koronawirus nie zatrzymał działania placówki. Zmieniono jednak zasady adopcji – w czasie pandemii zaoferowano zainteresowanym kontakt telefoniczny bądź internetowy, co ułatwiło komunikację.

- Ten czas pozwolił nam wszystkim zastanowić się, jak wielkie znaczenie ma towarzystwo zwierząt w takich chwilach. Tak naprawdę to jest nasz przyjaciel i osobisty terapeuta – mówił w rozmowie z Radiem Kolor Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska na Paluchu.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

W związku z zaistniałą sytuacją Rafał Trzaskowski zdecydował przenieść 100 bezdomnych psów do schroniska na Paluchu ze schroniska w Radysach. Tam z kolei właściciel placówki został tymczasowo aresztowany za niewłaściwy sposób opieki nad zwierzakami oraz posiadanie broni bez zezwolenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł