Skarb odkryty przez Polaka trafił do Szkockiego Muzeum Narodowego
fot. archiwum prywatne pana Wacława
Autor Olga Szmańda - 24 Września 2020

Polak odkrył kolejny niesamowity skarb w Szkocji. Archeolodzy oniemieli

Skarb odkryty przez Głogowianina przejdzie do historii poza granicami Polski. Szkockie Muzeum Narodowe przyjęło właśnie od odkrywcy niebywałą zdobycz. Wacław Konik z Głogowa dopiero od kilku miesięcy interesuje się poszukiwaniem skarbów a już może pochwalić się niezłym znaleziskiem. Mężczyzna rozpoczął dobrą passę i od tamtej pory co chwila znajduje nowe skarby. Co ciekawe to właśnie Głogowianie penetrują zagraniczne pola i lasy. Polacy radzą sobie świetnie w znajdowaniu nowych skarbów.

Skarb w Szkocji odkrył pan Wacław Konik, który zamieszkuje tamtejsze tereny od 15 lat. Jego dom znajduje się w miejscowości Aberfoyle. Mężczyzna urodził i wychował się w dolnośląskim Głogowie i stamtąd przeprowadził się za granice Polski. Co ciekawe pan Wacław nie jest pierwszym Głogowianinem, o którym pisały media w kwestii znalezienia skarbu. Nie tak dawno jak miesiąc temu pan Mariusz Stępnia mieszkający w Edynburgu odnalazł wtedy uprząż dla konia wartą około 3 tys. złotych. Zdumiewające jest to, że obaj panowie interesują się poszukiwaniem skarbów z dość amatorskiej strony. Z kolei pan Wacław zajął się poszukiwaniami dopiero kilka miesięcy temu. I już pochwalił się przepięknym skarbem.

Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?Czytaj dalej

- Nie lubię siedzieć w domu, dlatego wcześniej dużo wędkowałem. Niedawno spotkałem się ze znajomym, który opowiedział mi o detektorystyce. Postanowiłem spróbować, kupiłem detektor i ruszyłem w pola i łąki. Zapytałem jednego farmera, czy mogę chodzić na jego terenie. Powiedział, że śmiało, chociaż inni już ten teren przeszukali wiele razy - opowiada pan Wacław.

Skarb pana Wacława

Po krótkim czasie od rozpoczętych poszukiwań okazało się, że szczęście sprzyja panu Wacławowi. Mężczyzna na początku odkrył monetę, która zachęciła go do dalszych poszukiwań. Kolejne dni upływające na nowych poszukiwaniach zaowocowały znalezieniem niebywałego skarbu. Głogowianin odnalazł złoty pierścionek. Według ustaleń historycznych obrączka pochodzi z XV wieku. Polakowi udało się dotrzeć ze swoim skarbem do Narodowego Muzeum Szkocji. Okazuje się, że muzeum zatrzyma zdobycz pana Wacława ponieważ ma on wyjątkowo dużą wartość historyczną. Mężczyzna nadal poszukuje kolejnych skarbów i jak widać udaje mu się to całkiem dobrze. Niemal codziennie przy sprzyjającej pogodzie rusza na kolejne łowy. Wszystko za sprawą znalezionego pierścienia, który dał mężczyźnie kolejną dawkę motywacji.

Dzisiaj grzeje:
1. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska
2.Lew i dziecko wystąpili razem w programie na żywo. Zabrakło sekund, by doszło do tragedii
3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

- Bardzo lubię te emocje, gdy coś się znajdzie i kopie się w napięciu zastanawiając nad tym, czy w dole będzie coś ciekawego czy może jakiś rupieć. [...] Zawsze wolałem przedmioty ścisłe, w szkole nie przepadałem za historią.[...] Mam po prostu farta. Niektórzy przez długie miesiące nic nie znajdują, a ja mam już dwa takie wykopane skarby sprzed lat. Oby szczęście się utrzymało - śmieje się pan Wacław.Skarb odkryty przez pana Wacława z Głogowa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
  2. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  3. Dryfował w pojemniku na lód przez trzy dni po tym, jak prądy morskie przewróciły jego łódź. "Na przemian traciłem przytomność z powodu głodu i spałem"
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Poszedł na grzyby. W lesie znalazł coś, co zupełnie zmieniło jego plany
  6. Naukowcy alarmują, jesteśmy królikami doświadczalnymi testującymi niezatwierdzone leki. Część składników nie została nigdy przebadana

Źródło: glogow.naszemiasto.pl

Następny artykuł