Skuter, który nadmuchasz szybciej niż w minutę
Fot.
Autor Kamila Krótka - 5 Lipca 2020

Ale jazda. Stworzyli skuter elektryczny, który mieści się do plecaka. Można go nadmuchać w minutę

Skuter elektryczny na ulicach miast nie może już nikogo dziwić. Jest jednak coś, co znacznie przebija dobrze znane już pojazdy. Japończycy stworzyli genialne urządzenie.

Skuter, który bez problemu przeniesiesz i skorzystasz z niego, kiedy tylko chcesz. To brzmi jak wynalazek przyszłości. Może ta jest jednak bliższa niż sądzimy.

Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczeniePartnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenieCzytaj dalej

Skuter w minutę

Nowinką technologiczną okazał się nadmuchiwany skuter. Wynalazek zdecydowanie usprawni komunikację, zwłaszcza że jego waga wynosi jedynie około 5,5 kilograma. Można zatem wziąć skuter na plecy i rozłożyć go w każdym momencie, gdy chcemy szybciej przedostać się na miejsce. Twórcy wynalazku zapewniają, że jego obsługa jest dziecinnie prosta.

Urządzenie nosi nazwę Poimo i naprawdę ma znaleźć się na ulicach Japonii. Informacja o tym, że napompowanie skutera zajmuje minutę, z pewnością przyciągnie wielu zwolenników tego środka komunikacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?

Jak na razie nadmuchiwany skuter to ciekawostka, istnieje wyłącznie jej prototyp. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas faktycznie na stałe włączy się do ruchu drogowego i zyska rzeszę fanów. Dobra wiadomość jest taka, że elektromobilność stanowi przedmiot badań i ulepszeń na uniwersytetach. Ich efekty jeszcze nie raz mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
  2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

źródło: swiatoze.pl

Następny artykuł