Granica Polski
eastnews.pl ; Imago Stock and People
Autor Olga Szmańda - 3 Lipca 2020

Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich

Zmieniły się przepisy dotyczące przymusowej 14-dniowej izolacji. Duża grupa Polaków została zwolniona z obowiązkowej kwarantanny. Nowe przepisy ułatwiają życie, ale jednocześnie nakładają na zwolnionych więcej odpowiedzialności.

Kwarantanna i zakaz wyjazdów poza granice kraju znacząco wpłynęły na życie wielu Polaków. Wyjazdy i wyloty służbowe oraz na wakacje zostały odwołane na czas walki z wirusem. Obecnie wraca możliwość podróżowania po krajach Unii Europejskiej. Do niedawna Polska była jednym z krajów, którego obywatele nie mieli możliwości przemieszczania się po terenie UE. Ale to właśnie uległo zmianie. I to nie koniec nowości.

Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gminWygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gminCzytaj dalej

Złagodzenie kwarantanny

Jak podaje portal rmf24.pl, wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów, zgodnie z którą z obowiązkowej maksymalnie 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE zwolnieni będą m.in. obywatele RP.

Jak napisano w uzasadnieniu rozporządzenia, na podstawie analizy sytuacji epidemicznej w Polsce, zmieniono zapisy dotyczące kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają do naszego kraju spoza Unii Europejskiej. Od dziś nie muszą one już odbywać 14-dniowej kwarantanny.

Lotnisko Chopina w Warszawie

Kraje UE

O zmiany w rozporządzeniu wnioskowało MSWiA. "Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji" - wyklarowano w uzasadnieniu rozporządzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?

Z obowiązku 14-dniowej kwarantanny zwolnieni są nie tylko obywatele Polski, lecz także obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej i Szwajcarii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
  2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

Źródło: rmf24.pl


Następny artykuł