Tęcza
facebook.com/cessnakutz
Autor Kamila Krótka - 5 Lipca 2020

Tęcza rozlała się na całe niebo. Niezwykłe zjawisko uchwycone na zdjęciu

Tęcza na całe niebo okazała się niesamowitą niespodzianką. Spostrzegła i uwieczniła ją pewna kobieta. Spektakularne widowisko zapiera dech w piersiach.

Tęcza jest zjawiskiem, które zwykle pojawia się w postaci łuku o wielu kolorach. Powstaje na skutek rozszczepienia światła widzialnego, załamującego się i odbijającego w kroplach wody. Mimo że tęcza to dość popularny widok, Cessna Kutz zobaczyła i sfotografowała coś absolutnie odbiegającego od normy.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Tęcza niespodzianka

Cessna Kutz jest fotografką amatorką, a zjawisko tęczy nad jeziorem jest jej dobrze znane. Jednak to, co zobaczyła pewnego popołudnia, było czymś zupełnie nowym. Zjawisko, które ukazało się na niebie przybrało magiczny wygląd.

– Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że to zdjęcie będzie jak dobry znak dla ludzi. Chciałam tylko podzielić się pięknym momentem, którego byłam świadkiem – pisze Cessna Kutz, autorka zdjęć.

Jak twierdzi meteorolog Courtney Obergfell, to co widziała Kutz wcale nie musiało być tęczą a łukiem okrężnym. To złudzenie optyczne powstające na skutek załamania światła słonecznego w kryształach lodu zawieszonych w atmosferze.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Nadzieja w trudnych czasach

Fotografka zaraz po uwiecznieniu zjawiska na zdjęciu, pokazała je na swoim Instagramie. Post uzyskał dużą popularność, również dlatego, że był niejako zwiastunem nadziei dla ludzi zamkniętych w domach podczas pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez
  2. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł