kawa-DzidekLasek-pixabay
pixabay.com/pl/users/dzideklasek-1329146
Autor Kamila Krótka - 5 Lipca 2020

Kawa w nagrodę dla każdego, kto zbiera w górach śmieci. Wspaniała akcja schroniska w Tatrach

Kawa za worek pełen śmieci? Taką wymianę proponuje schronisko Głodówka, które nagradza wszystkich zaangażowanych uczestników akcji sprzątania Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Kawa to zawsze dobry pomysł, ale szczególnie wtedy, kiedy może być nagrodą za działanie na rzecz ochrony środowiska. A to w ostatnim czasie znacznie ucierpiało i potrzebuje naszej pomocy. Teraz jest na nią odpowiednia pora.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Kawa ma szansę uratować Tatry

Schronisko Głodówka zorganizowało akcję, w której w zamian za sprzątanie polskich gór, otrzymamy darmową kawę. Chętni otrzymują rękawiczki ochronne i worek na śmieci, a po skończonej pracy mogą odpocząć i podziwiać zachwycającą panoramę Tatr. Wystarczy, że przyniosą zebrane odpadki i udostępnią na Facebooku informację o akcji.

Na tym nie kończy się pomysł ratowania planety. Akcja ma się powiększać na większą liczbę schronisk, a tym samym na pulę nagród. Wygląda więc na to, że warto zaangażować się w te działania nie tylko ze względu na ekologię, ale i przewidziane upominki.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Duda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowali

Morze śmieci w górach

Skupienie uwagi na pandemii odwróciło uwagę ludzi od konieczności dbania o planetę, przez co górskie szlaki niedługo zaczną przeradzać się w małe wysypiska śmieci. Setki plastikowych toreb to nie wszystko. Sytuację pogarszają jednorazowe maseczki, rękawiczki i opakowania po płynach do dezynfekcji. Dlatego teraz jest czas na to, aby zacząć działać i uratować od śmieci Tatrzański Park Narodowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Puma w ogóle nie powinna być w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem" - ekspert w gorzkich słowach o sytuacji z Nubią
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Policja pod willą Lewandowskiego. Niepokojące doniesienia, ktoś chciał się włamać?

źródło: spidersweb.pl

Następny artykuł