Telefon do psychologa prowadzony przez pana Jana
fot. pixabay.com - stevepb - zdjęcie ilustracyjne
Autor Olga Szmańda - 9 Stycznia 2021

Od 35 lat mężczyzna z niepełnosprawnością ratuje ludziom życia. Pan Jan odebrał już kilkadziesiąt tysięcy telefonów

Telefon pana Jana Arczewskiego pomógł tysiącom ludzi. Psycholog poruszający się na wózku inwalidzkim, od 35 lat prowadzi swój autorski program telefonu zaufania dla osób z niepełnosprawnością. W tym czasie uratował ludzi, którzy chcieli targnąć się na swoje życie. Pan Jan odebrał już kilkadziesiąt tysięcy telefonów.

Telefon zaufania jest dla wielu ludzi jedynym wybawieniem. Niejednokrotnie osamotnieni, zdani na siebie, smutni i rozżaleni ludzie sięgają po tego typu anonimową pomoc. Z bezpiecznych linii, które ułatwiają kontakt z psychologiem, skorzystać mogą dzieci i dorośli.

Jednak jak dotąd mało kto wiedział, że istnieje psycholog, który pomaga szczególnej grupie społecznej. Tym specjalistą jest pan Jan Arczewski, który od 35 lat pomaga ludziom z niepełnosprawnością. Jego praca na rzecz zagubionych pacjentów, pomogła odwieźć ludzi od targnięcia się na swoje życie.

Telefon do psychologa, który porusza się na wózku

Jan Arczewski to psycholog, który od lat porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Około 35 lat temu postanowił pomóc innym, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. Stworzył wyjątkowy telefon zaufania dla osób z niepełnosprawnością. Przez lata swojej praktyki uratował dziesiątki ludzi. Niektórych odwiódł nawet od popełnienia samobójstwa. W przeciągu swojej 35-letniej praktyki odebrał tysiące telefonów.

Jan Arczewski zasłynął w mediach za sprawą materiału stacji “Polsat News”. Psycholog samodzielnie prowadzi telefon zaufania. Co ważne doskonale radzi sobie ze swoimi pacjentami, mimo że sam ma sprawną jedynie jedną rękę.

Pani Barbara jest prawdziwym wulkanem energii. Już dziś zawładnie sceną Pani Barbara jest prawdziwym wulkanem energii. Już dziś zawładnie sceną "The Voice Senior" [WIDEO]Czytaj dalej

Pan Jan Arczewski od 5. roku życia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Doskonale rozumie swoich pacjentów i ból, który odczuwają przez sytuację, w której się znaleźli. Psycholog sam wie, czym jest depresja. To z pewnością jedna z wielu zalet pana Jana Arczewskiego.

- Po drugiej stronie zazwyczaj jest niepewność, smutek, lęk, depresja i zwykła codzienność, szara codzienność - tłumaczy w rozmowie z Polsat News Jan Arczewski.

Niepełnosprawny

Psycholog, który pomaga osobom z niepełnosprawnością

Pan Jan Arczewski czeka na swoich potencjalnych pacjentów od poniedziałku do piątku. Wszyscy ci, którzy chcą się z nim skontaktować, mogą zadzwonić pod numer tel. 81 747 98 21. Infolinia funkcjonuje w godzinach od 9:00 do 16:00. Do psychologa zadzwonić mogą wszyscy ci, którzy nie radzą sobie ze swoją sytuacją zdrowotną, popadli w depresję, mają myśli samobójcze lub nie radzą sobie z obecnym życiem.

Pan Jan Arczewski w rozmowie ze stacją “Polsat News” sam przyznał, że jego rozmowy bywają trudne i obciążające. Jedną z najtrudniejszych była tak, którą przeprowadził z osobą, która chciała targnąć się na swoje życie. Mimo to psycholog nigdy nikomu nie odmówił pomocy.

Każdy z zainteresowanych może dzwonić do niego przez pięć dni w tygodniu. Jak sam przyznaje, ta praca to sens jego życia. Zgodnie z tym, co powiedział na antenie “Polsat News”, czerpie siłę od innych ludzi, których obserwuje. Bardzo często jego pacjenci dają mu ogromną motywację, dzięki temu, jak podnoszą się z kryzysów psychicznych.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: Polsat News / onet.pl

Następny artykuł