Liczba słoni w Kenii dwukrotnie wzrosła
Fot. unsplash.com/@valenciascott
Autor Kamila Krótka - 28 Sierpnia 2020

Udało się wygrać z kłusownictwem. Liczba słoni w Kenii jest dwa razy większa niż 30 lat temu

Słonie są jednym z najbardziej narażonych na działalność kłusowników gatunkiem. Udało się jednak przynajmniej częściowo powstrzymać nielegalną działalność, dzięki czemu ich populacja przez 30 lat znacznie - bo aż dwukrotnie - wzrosła.

Liczba słoni w Kenii zwiększyła się ponad dwukrotnie. Od 1989 roku ich liczba wzrosła do 34 tys. W jaki sposób udało się osiągnąć taki sukces?

Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiOdwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiCzytaj dalej

Słonie w Kenii

Wiadomość o zwiększonej populacji słoni w Kenii została ogłoszona podczas imprezy z okazji Światowego Dnia Słonia.

Wysiłki mające na celu zahamowanie kłusownictwa, pomogły kenijskiej populacji słoni podwoić swoją liczbę, w ciągu ostatnich trzech dekad. W 1989 roku w Kenii było zaledwie 16 000 słoni, do 2018 roku liczba ta wzrosła do ponad 34 000 – powiedział dyrektor KWS John Waweru, podczas wizyty w Parku Narodowym Amboseli z okazji Światowego Dnia Słonia.

Podczas wydarzenia minister turystyki Najib Balala odznaczył tak zwanego “słonia-byka”, a także nadał imiona nowo narodzonej parze słoniąt bliźniąt.

Dziś rozpoczynamy kampanie polegającą na nadawaniu imion niezwykłym, kenijskim słoniom. Celem corocznego festiwalu będzie zbiórka funduszy, które przeznaczone będą na wsparcie strażników – powiedział Balala, nawiązując przy tym do uzbrojonych służb, których celem jest odstraszanie kłusowników. - Tylko w tym roku urodziło się około 170 cieląt słoni - dodał.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Niestety na pozostałym obszarze Afryki wyniki walki z kłusownictwem nie są tak zadowalające, jak w Kenii. W latach 70-tych na obszarze kontynentu mieszkało 1,3 miliona słoni, a dziś ich populacja wynosi tylko około 500 000 przedstawicieli tego gatunku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem trafił do schroniska. Chwilę później wydarzył się cud
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Hitowy transfer Leo Messiego coraz bliżej. Znamy nazwę klubu, trzeba tylko ustalić detale

źródło: dw.com

Następny artykuł