Warzywa i owoce dla każdego z nas
unsplash.com/@rocinante_11
Autor Kamila Krótka - 25 Czerwca 2020

Świeże warzywa i owoce dla każdego. Wystarczy się zgłosić i je zebrać. Oto nowy ekoprojekt w Polsce

Warzywa i owoce nie mogą pozostawać na polu tylko dlatego, że rolnikom nie opłaca się ich zbierać. Dlatego powstała akcja, dzięki której każdy z nas może skorzystać z dóbr pola czy sadu.

Warzywa i owoce możemy sami pozbierać, a następnie na własną rękę je sprzedać. To jedna z możliwości, które oferuje nam projekt wspierający rolników. Na czym dokładnie polega ten pomysł?

Nikotyna pomaga w walce z COVID-19? Nowe ustalenia naukowcówNikotyna pomaga w walce z COVID-19? Nowe ustalenia naukowcówCzytaj dalej

Warzywa i owoce dla każdego

Portal MyZbieramy.pl umożliwia zbiory owoców czy warzyw nawet tym, którzy nie mają własnego pola. Projekt ma na celu ułatwienie komunikacji między rolnikami i sadownikami a wszystkimi chętnymi do wzięcia udziału w zbiorach.

Współpraca polega na tym, że uczestnik projektu zbiera warzywa czy owoce, a następnie płaci za nie rolnikowi. To zawsze niższa cena niż w sklepie, a jednocześnie wyższa niż w przypadku sprzedaży hurtowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie strony odnoszą korzyści.

- Hasło portalu to "Poczuj radość zbierania", bo zależy nam, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory – mówi Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.

Cała współpracę koordynuje portal MyZbieramy.pl, gdzie wyjaśnione są szczegółowe zasady przystąpienia do projektu.

Trzy oferty portalu

Główną ofertą projektu jest zaproszenie chętnej osoby do ogrodu, gospodarstwa czy sadu, a następnie sprzedaż zebranych owoców czy warzyw w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Druga opcja to zakup sadzonek, owoców, warzyw czy przetworów bezpośrednio od rolnika. Ten sposób może polegać na sprzedaży bezpośredniej lub tradycyjnej z możliwością dowozu czy innej metody odbioru.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Ostatnią ofertą jest po prostu oferta pracy sezonowej w gospodarstwie. Jak zauważa Mirosław Biedroń: „Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż - przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: myzbieramy.pl

Następny artykuł