Wieloryb ogromnych rozmiarów wyskoczył z wody
Fot. unsplash.com/@vikceo
Autor Kamila Krótka - 22 Czerwca 2020

Wieloryb wyskoczył z wody tuż obok łodzi rybackiej. Piękno natury w najczystszej postaci

Wieloryb okazał się ostatnio sporą niespodzianką dla osób pływających na wodach Kalifornii. Zdjęcia z tego zdarzenia zapierają dech w piersiach.

Wieloryb jest najpotężniejszym ssakiem żyjącym na Ziemi. Fakt ten sprawia, że oprócz badaczy mało kto ma ochotę spotkać się z nim sam na sam. Taką okazję miały ostatnio osoby znajdujące się nad kalifornijskimi wodami. Łódź, obok której wyskoczyło zwierzę, należy do rybaka Baja Sueno.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Wieloryb fałdowiec w zatoce

Zwierzę pojawiło się w zatoce Monterey Bay i wywołało niemały szok, mimo że to popularne miejsce przebywania wielorybów. W tamtejszych rejonach można podziwiać też pływacze szare i wiele innych gatunków morskich stworzeń.

Ten wieloryb był ogromny! Chyba dostałbym zawału, gdybym był na tamtej łodzi – powiedział reporterom Douglas Craft, fotograf. - Zszedłem pod pokład, by zrobić to zdjęcie z bulaju znajdującego się zaraz nad poziomem wody. Ma się przez to wrażenie, jakby się patrzyło na wieloryba z dołu.

Wieloryb wyskoczył z kalifornijskich wód

Niesamowite zdjęcie wieloryba

Jak widać na zdjęciu, wieloryb jest w porównaniu do łodzi naprawdę olbrzymi. Nic dziwnego, skoro dorosłe fałdowce mierzą od 12 do 16 metrów, a ich waga waha się od 25 do 30 ton.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Uczestniczką tego wydarzenia była również Kate Cummings, obserwatorka wielorybów. Podekscytowana opowiedziała o wydarzeniu, które zaszło w zatoce Monterey Bay – Wieloryb wyskoczył z wody kilkakrotnie w oddali zanim zaczęłam nagrywać. Czasem gdy wieloryby wyskakują kilka razy z rzędu, zmierzają w określonym kierunku. Doszłam do wniosku, że następny wyskok będzie w pobliżu tej łodzi, bo zwierzę zdawało się kierować w tamtą stronę. I rzeczywiście! Chociaż nie spodziewałam się, że tak doskonale zrówna się z łodzią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: whatzviral.com

Następny artykuł