Przenieśli się na wieś, żeby otworzyć gospodarstwo
Fot. facebook.com/wiesniakizwyboru
Autor Kamila Krótka - 25 Sierpnia 2020

Zrezygnowali z życia w mieście i założyli gospodarstwo. Ekologiczne produkty sprzedają w samoobsługowym stoisku

Ta para zdecydowała się na ucieczkę na wieś. Mieszkając i pracując we Wrocławiu, postanowili otworzyć własne gospodarstwo i sprzedawać ekologiczne produkty. Dziś ich pomysł robi furorę i przyciąga coraz większą liczbę klientów.

Na wieś przeprowadza się coraz więcej osób. Na taki krok zdecydowali się też Arleta i Adam mieszkający we Wrocławiu. Ona była w trakcie pisania pracy doktorskiej, on robił karierę w korporacji. Dziś oboje cieszą się własnym gospodarstwem.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Wieś zamiast miasta

Pewnego dnia para spontanicznie postanowiła przeprowadzić się na wieś. Tam założyła Kredens Samoobsługowy. Ich produkty można zamówić online lub kupić je na miejscu. W tym drugim przypadku wystarczy wziąć produkt, zostawić wyliczoną kwotę lub ewentualnie zabrać resztę. Sklep znajduje się w dolnośląskiej wsi Pomianów Dolny, a jego asortyment zmienia się w zależności od pory roku.

Taka forma sprzedaży nie jest niczym odkrywczym. W wielu krajach jest to popularne, nikogo nie dziwi i funkcjonuje. U nas jeszcze mało znane, ale zmieniamy to – mówi mi Arleta Butewicz w wywiadzie dla portalu smoglab.pl.

Gospodarstwo nosi nazwę “Wieśniaki z wyboru”. Tak też przedstawia się na stronie internetowej, Facebooku oraz stacjonarnie.

Jesteśmy, a raczej byliśmy z Wrocławia. Przez chwilę mieszkaliśmy w mniejszej miejscowości, a teraz już na stałe osiedliśmy w Pomianowie Dolnym – opowiada Arleta. – Ja byłam doktorantką na politechnice, Adam był korpoludkiem. Teraz jesteśmy Wieśniakami i zajmujemy się naszym gospodarstwem. Na nudę nie narzekamy – mamy kozy, gęsi, kaczki, kury, indyki, króliki, pszczoły. Z takich bardziej tradycyjnych zwierząt mamy psy i koty. Uprawiamy też warzywa.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Kredens Samoobsługowy zyskał wielu zwolenników. Fakt ten nie dziwi, bo doskonale wpisuje się we współczesną ideę slow-life. Dzięki pozyskiwaniu produktów bezpośrednio od rolników, klienci mają gwarancję, że ich zakupy są ekologiczne i świeże.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Robert Lewandowski przyłapany w łóżku po finale Ligi Mistrzów. Nie do wiary, z kim spędził ostatnią noc (FOTO)

źródło: facebook.com/wiesniakizwyboru / smoglab.pl

Następny artykuł