Orangutany zaprzyjaźniły się z wydrami
Fot. planetapolska.com
Autor Olga Szmańda - 24 Sierpnia 2020

Rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z rodziną wydr. Wzruszająca historia w belgijskim zoo

Wydry okazały się najlepszymi przyjaciółmi orangutana. To niesamowita historia spotkania dwóch gatunków, która przyniosła spektakularny efekt. Nowi sąsiedzi niemal zakochali się w sobie i każdego dnia oddają się wspólnej zabawie. Taka sytuacja rzadko pojawia się w przyrodzie.

Wydry i orangutany są przykładem na to, że niektórzy sąsiedzi zaprzyjaźniają się ze sobą od pierwszego wejrzenia. Świat fauny i flory potrafi całkowicie dopasować się do otaczających warunków. Matka natura niejednokrotnie udowodniła, że świat zwierząt potrafi połączyć się w harmonię i pokój. Tak było w przypadku pewnej nietypowej grupy przyjaciół z belgijskiego zoo. Jeden z pracowników Zoo Pairi Daiza, Mathieu Gödefroy, postanowił opublikować w swoich mediach społecznościowych urocze zdjęcia. Na fotografii widać orangutany i ich sąsiadów. Ta historia pokazuje, że różne światy mogą ze sobą idealnie współgrać.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Wydry zapukały do drzwi

Belgijskie zoo postarało się o wygodne miejsca dla swoich zwierzęcych pensjonariuszy. Odpowiednio dostosowane wybiegi mają zapewnić pupilom możliwość spania, aktywności fizycznej i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. W przypadku orangutanów miejsca musi być naprawdę dużo. Śliczne małpki potrzebują dużej ilości przestronnych przeszkód, symulatorów i innych zabawek do ćwiczeń swojej skoczności.

Pracownicy belgijskiego zoo postanowili odwzorować bardzo dokładnie naturalne środowisko orangutanów. Do stworzenia miejsca niczym z dżungli wykorzystali wolierę, przez którą przepływa strumień wypływający z wolier wydr. Co ciekawe okazało się, że dwa różne gatunki były zachwycone połączeniem ich domów. Nowi sąsiedzi całkowicie zaaklimatyzowali się na wybiegu dla orangutanów. Okazał się, że małe wydry całkowicie przypadły do gustu swoim małpim kolegom. Postanowili nawet wspólnie bawić się na swoim terytorium.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Jeden z orangutanów imieniem Ujyan razem ze swoim synem Berani doskonale dogaduje się z wydrami. Pracownik belgijskiego zoo uwieczniając zabawę zwierzaków nie spodziewał się jak małpia rodzina zaopiekuje się wydrami. Co ciekawe, tata orangutana i jego syn zostali trenerami wydr i uczyli je swoich zachowań. Według opiekunów zwierząt, gatunki organizują nawet konkursy między sobą. Wzajemne zainteresowanie każdego osobnika widoczne jest gołym okiem. Wszystko pokazuj, że nawet odmienne gatunki mogą połączyć się ze sobą na całe życie.

Orangutany z wydrami

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kujawsko-Pomorskie: kobieta wyrzuciła szczeniaki do śmietnika. Uwagę sąsiadów zwróciła zrozpaczona psia mama
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)

źródło: planetapolska.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł