Wzrost średniego wynagrodzenia w Polsce
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK / East News
Autor Kamila Krótka - 21 Sierpnia 2020

Oficjalne dane: GUS ogłosił wzrost średniego wynagrodzenia w Polsce

Średnie wynagrodzenie w Polsce poszło w górę. Główny Urząd Statystyczny podał o jaką kwotę oraz poinformował, że w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosło również zatrudnienie.

Średnie wynagrodzenie w Polsce w stosunku do lipca poprzedniego roku wzrosło, choć różnica jest niewielka. W porównaniu z poprzednim miesiącem wyższe jest również zatrudnienie.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej


Wynagrodzenie wyższe niż rok temu

Średnie wynagrodzenie w porównaniu z lipcem 2019 wzrosło o 3,8 proc. i tym samym wynosi 5381,65 zł - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To przeciętna płaca brutto w firmach niefinansowych, które zatrudniają ponad 9 osób. Dobrą wiadomością jest również to, że w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosło też zatrudnienie.

Zmiana w stosunku do czerwca związana jest przede wszystkim z wypłatami premii, nagrodami kwartalnymi, odprawami emerytalnymi oraz przywracaniem wysokości wynagrodzeń do poziomu sprzed epidemii koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda

Nie w każdej branży zanotowano jednak wzrost. Średnie wynagrodzenie w przedsiębiorstwach zajmujących się rolnictwem, leśnictwem, łowiectwem i rybactwem spadło o 2,7 proc.

  1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
  2. Setki tysięcy klientów Biedronki padną z wrażenia. Niesamowicie zaskakujące rozwiązanie sprawi, że zakupy zmienią się nie do poznania
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Anna Lewandowska niespodziewanie pojawi się w TVN. Będzie rozpalać zmysły mężczyzn w stroju wartym tyle, co samochód (FOTO)

źródło: rmf24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł