Żółw słuchający muzyki
Fot. Facebook - Terry Troja
Autor Olga Szmańda - 24 Sierpnia 2020

Żółw słucha jazzu i uwielbia jazdę samochodem. "Jest nielegalnym imigrantem" - mówi jego opiekunka

Żółw z niezwykłymi zdolnościami potrafi jeździć samochodem i uwielbia słuchać muzyki jazzowej. Zwierzę zamieszkujące zwykle południową Saharę, obecnie przebywa ze swoją właścicielką. Doskonale odnajduje się na nowojorskich ulicach, po których podróżuje ze swoją panią. Wyjątkowy gad ma niespełna 20 lat, a doskonale się trzyma. Czyżby była to zasługa nietypowych zainteresowań?

Żółw Harry Houdini zamieszkuje nowojorski Staten Island razem ze swoją opiekunką. Jego właścicielką jest miejscowa pastor Terry Troia. Kobieta od lat zajmuje się pomocą w ośrodku dla bezdomnych Project Hospitality. W miejscu swojej pracy, do której podróżowała samochodem, znalazła niespotykane zwierzę. Okazało się, że podniosła z ulicy 5-kilogramowego żółwia. Kiedy zabrała pupila do swojego domu, postanowiła popytać okolicznych mieszkańców o zgubę. Niestety nikt nie zgłosił się po malucha. Kobieta postanowiła poinformować też okoliczny ogród botaniczny o swoim znalezisku, niestety oni również nie byli chętni przyjąć zwierzaka.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Żółw z wyjątkowymi upodobaniami

- Nikt nie był nim zainteresowany i tak zostaliśmy razem. Był bezdomny. Jest nielegalnym imigrantem. Nie wie, z jakiego kraju pochodzi. Harry ogląda telewizję i słucha muzyki jazzowej, a nie wędruje 160 km po pustyni - mówi Terry Troja.

Okazuje się, że znaleziony żółw jest jedyny w swoim rodzaju. Według jego nowej właścicielki uwielbia kąpiele w wannie i... siano. Wbrew temu co kobieta wyczytała o tym gatunku w książkach, porusza się bardzo szybko. Harry ma nie tylko specyficzne upodobania pielęgnacyjne. Według opiekunki żółw uwielbia jeździć razem z nią samochodem. Niestety z dnia na dzień staje się to trudniejsze ponieważ „maluch” waży obecnie 77 kilogramów. Co ciekawe, ukochanym nurtem w muzyce Harrego jest jazz. Podobno gad uwielbia spędzać czas przy jazzowych utworach.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?

Houdini jest żółwiem pustynnym. Jego rodacy potrafią dożyć nawet setki. Poza tym, że Harry mieszka ze swoją panią okazuje się, że to nie jedyne co go wyróżnia. Jego gadzi pobratyńcy należą do gatunku zagrożonego wyginięciem. Niestety inne żółwie zamieszkujące afrykańskie pustynie bardzo często porywane są przez kłusowników w celach handlowych. Na szczęście Harry znalazł swoją wybawicielkę i teraz spokojnie może żyć w domu pełnym miłości i ciepła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraków. Inspektorzy weszli do opuszczonego mieszkania, żeby uratować zwierzęta. Zastali widok jak z koszmaru, porażające
  2. Niezwykle niebezpieczny pająk pojawił się w Polsce. Jest w całym kraju
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Lionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykom

źródło: pb.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł