Nadia Totoń to dzielna dziewczynka z nowotworem, która pomaga innym chorym.
Fot. fakty.tvn24.pl ; archiwum prywatne Nadii Totoń
Autor Olga Szmańda - 24 Sierpnia 2020

Walczy z rakiem oraz o uśmiech chorych dzieci. Wyjątkowa akcja chorej 10-latki

10-letnia dziewczynka cierpi z powodu nowotworu. Ale to nie powstrzymało jej przed niesieniem pomocy innym chorym. Inicjatywa dzielnej Nadii wywołała szeroki odzew w mediach. Młoda pacjentka swoją siłą i zaangażowaniem zaraża tysiące ludzi.

10-letnia Nadia stała się bohaterką, o której głośno w mediach i szpitalach onkologicznych. Walczy z nowotworem, a jednocześnie uszczęśliwia inne chore dzieci. Mimo swoich problemów ze zdrowiem chce pomagać innym i szerzyć swoją szlachetną inicjatywę. Zupełnie bezinteresowna akcja przerodziła się w coś, co przekroczyło oczekiwania.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Nowotwór i walcząca księżniczka

Dziesięcioletnia Nadia przebywała w Centrum Onkologii w Bydgoszczy podczas sześciotygodniowego naświetlania w zakładzie radioterapii. Dziewczynka urodziła się z wadą serca. Dodatkowo w trakcie leczenia lekarze postawili kolejną diagnozę. Okazało się, że choruje na padaczkę lekooporną. W marcu tego roku do szeregu druzgocących diagnoz doszedł guz mózgu.

Mimo wszystkich przeciwności losu mała pacjentka nie poddała się i walczy o życie. Mało tego, Nadia postanowiła pomagać także innym dzieciom. Wszystko zaczęło się, gdy zauważyła, że personel medyczny rozdaje jej i innym prezenty. „Ciocie”, czyli technicy radioterapii i pielęgniarki, po każdym badaniu nagradzali ją upominkami. Jak dowiedzieli się rodzice dziewczynki, wszystko kupowane było z własnej kieszeni personelu medycznego. Nadia zaniepokojona wydawaniem pieniędzy przez „ciocie” nie chciała, by ich budżet się skończył. Postanowiła więc zorganizować zbiórkę zabawek dla dzieci. W akcji nie chodziło o większą liczbę upominków dla niej, ale o pomoc w uszczęśliwianiu innych pacjentów.

"Każde dziecko, mimo wszystko, zawsze dostanie od nas jakiś upominek. A to, co zrobiła Nadia z rodzicami, nie ukrywamy, że to jest piękny gest, że dziewczynka mimo swojej choroby pomyślała też o innych dzieciach i chce się tym, co może, podzielić " - mówi Agnieszka Piekarska, technik radiologii w Zakładzie Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Niesamowicie wielkie serce

Mama Nadii, Joanna Totoń wspomina o wielkim sercu swojej córki. Jej zdaniem mała bohaterka przez całe swoje życie chciała pomagać innym. Głównym celem dziewczynki w szpitalu było wspieranie i uszczęśliwianie kolegów i koleżanek.

"Nadia całe życie, od samego początku, taka była. Od maleńkości ona się dzieliła wszystkim ze wszystkimi i myślała zawsze o każdym. To jest dziecko z ogromnym, bardzo dobrym serduszkiem " - opowiada mama Nadii.

Dzięki akcji dziewczynki zostały dostarczone już trzy kartony z zabawkami do szpitala w Bydgoszczy. Kolejne przesyłki czekają na małych pacjentów. Dzieci chore onkologiczne muszą mieć nowe zabawki z powodu obniżonej odporności.

Mama Nadii tłumaczy, w jaki jeszcze sposób można wesprzeć akcję:

Mogą to być małe laleczki. Mogą być małe samochodziki. Mogą to być mazaki, kolorowanki, książeczki z bajkami, bo podczas naświetlania mamy możliwość czytania dzieciom bajek przez mikrofon - mówi pani Totoń.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

Rodzina Nadii pomaga w dostarczeniu prezentów do Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W celu przesłania zabawek lub innej formy pomocy można napisać do autorów akcji przez portal społecznościowy. Nadia-Walcząca Księżniczka to strona na Facebooku odsyłająca do zbiórki. Dodatkowo na stronie https://zrzutka.pl/walczymy-z-guzem-mozgu, każdy internauta może dołożyć cegiełkę do leczenia małej bohaterki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kujawsko-Pomorskie: kobieta wyrzuciła szczeniaki do śmietnika. Uwagę sąsiadów zwróciła zrozpaczona psia mama
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)

Źródło: fakty.tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł