Zwierzęta ze stanu Kolorado odzyskają bezpieczeństwo
Fot. unsplash.com/@kevitius
Autor Kamila Krótka - 1 Lipca 2020

Koniec z makabrycznym zabijaniem zwierząt dla sportu w USA. Stan Kolorado zakazał morderczych konkursów

Zwierzęta już nie będą zabijane dla rozrywki. W USA wprowadzono ważną zmianę w prawie, dzięki której konkursy zabijania żywych stworzeń nie będą się więcej odbywać. Które gatunki zostaną dzięki temu uratowane?

Zwierzęta zabijane dla rozrywki to okrucieństwo, które mogli wymyślić tylko ludzie. Tak makabryczny sport sprawia niektórym frajdę i satysfakcję. Na szczęście ma się to skończyć wraz z wejściem w życie nowego prawa w Stanach Zjednoczonych.

Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?Czytaj dalej

Zwierzęta ocalone na zawsze

W stanie Kolorado zlikwidowano lukę prawną, dzięki czemu nadszedł kres konkursów zabijania dzikich zwierząt. W ten sposób zostanie ocalona ogromna liczba kojotów, rysi, lisów i piesków preriowych.

W USA co roku odbywają się setki tego typu wydarzeń, jednak coraz więcej stanów zaczyna ich zakazywać. Razem z Kolorado sześć stanów od sześciu lat wprowadza kolejne ograniczenia co do takich konkursów. W 2019 r. konkursów zabijania dzikich zwierząt zabroniły Nowy Meksyk i Arizona. Podobną praktykę zastosował też północny wschód Massachusetts i Vermont. Natomiast w Oregonie wciąż walczy się o zniesienie możliwości zabijania dla rozrywki.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?

Makabryczne praktyki

Teoretycznie zakaz organizowania takich konkursów wszedł w życie już w 1997 roku, jednak niektórzy wykorzystywali lukę w prawie i wciąż mogli je organizować. W ich trakcie dochodziło do okrutnych zdarzeń, uczestnicy rywalizowali o to, kto zabije które spośród najbardziej prześladowanych zwierząt w Ameryce Północnej. Wygrani otrzymywali pieniądze i nagrody, a dzika przyroda okropnie cierpiała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
  2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

źródło: facebook.com/ekowyborca

Następny artykuł