Targ w Macau
Fot. Unsplash.com / Photo Agency
Autor Kamila Krótka - 12 Czerwca 2020

Koniec z handlem i konsumpcją dzikich zwierząt

W mieście Shenzen w południowych Chinach wprowadzono zakaz jedzenia psów i kotów. To w ramach zaostrzenia zasad związanych z handlem dzikimi zwierzętami. Powodem był wybuch pandemii COVID-19.

Jak wskazują naukowcy, źródłem koronawirusa jest najprawdopodobniej tzw. mokry targ znajdujący się w chińskim mieście Wuhan. Wciąż nie wiadomo, jak dokładnie wirus przeniósł się na człowieka. Jedno jest jednak pewne - to za sprawą nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami na całym świecie szaleje dziś pandemia.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Zakaz jedzenia psów i kotów

W lutym stały komitet chińskiego parlamentu ogłosił decyzję, za sprawą której zakazany jest handel i konsumpcja dzikich zwierząt. Od maja przepis ten dotyczy również spożywania psów i kotów. Nie obejmuje on jednak zakazu konsumpcji żab i żółwi.

Odważne kroki Shenzhen, by zakazać handlu dzikimi zwierzętami oraz ich spożywania, są wzorem do naśladowania dla rządów na całym świecie – mówi Teresa M. Telecky, wiceprezes wydziału dzikich zwierząt z organizacji Humane Society International.

Od 1 maja 2020 w Schenzen konsumpcja dzikich i domowych zwierząt oraz pochodzących od nich produktów grozi grzywną wynoszącą maksymalnie 30-krotność wartości tych produktów. Wprowadzony zakaz szczególnie ucieszył obrońców praw zwierząt.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Shenzhen jest pierwszym miastem świata, które poważnie potraktowało lekcje wyciągnięte z tej pandemii i wprowadza zmiany potrzebne, by uniknąć kolejnej pandemii – dodaje Telecky.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: gazetaprawna.pl

Następny artykuł