Adopcja zwierzaka jeszcze nigdy nie była tak łatwa
Fot. unsplash.com/@anoirchafik
Autor Kamila Krótka - 6 Lipca 2020

Genialne rozwiązanie. Adopcja zwierzaka nigdy nie była tak łatwa. Wystarczy skorzystać z nowej wyszukiwarki

Adopcja to trudna i odpowiedzialna decyzja, ale pewien portal postanowił ułatwić ten proces. Dzięki wyszukiwarce bez problemu znajdziemy psa lub kota ze sprawdzonego miejsca.

Adopcja zwierząt stała się w ostatnim czasie bardzo popularna, co dobrze świadczy o świadomości współczesnego społeczeństwa. Jednak wybór odpowiedniego schroniska i proces adopcyjny mogą okazać się problematyczne. Dlatego powstał portal, który pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?Czytaj dalej

Adopcja w sieci

Portal Wamiz uruchomił pierwszą ogólnopolską wyszukiwarkę zwierząt do adopcji, dzięki której bez problemu znajdziemy zwierzęta czekające na nowy dom. Wystarczy wybrać interesującego nas pupila, skontaktować się z organizacją, która się nim zajmuje i - w przypadku schroniska - udać się na miejsce bądź - w przypadku domu tymczasowego - skontaktować się z opiekunem.

Szukając psa lub kota, określamy jego cechy, takie jak rozmiar, płeć, wiek i miejsce pobytu. Wówczas wyszukiwarka wskaże konkretne zwierzęta - każde z nich posiada własny profil z opisem i zdjęciami. Możemy wybrać pupila także ze względu na miejsce jego dotychczasowego pobytu - schronisko czy dom tymczasowy. Warto wybrać drugą opcję, jeśli zależy nam na zwierzaku nieco już przystosowanym do domowych warunków.

Jeżeli natomiast w danym momencie nie wybierzemy żadnego psa lub kota z oferty, możemy korzystać z powiadomień informujących nas o na nowo pojawiających się zwierzakach.

Tylko sprawdzona opieka

Co ważne, w wyszukiwarce Wamiz znajdują się tylko sprawdzone schroniska i organizacje. Korzystając z niej, możemy być pewni, że wybrany pupil będzie pochodził z miejsca bezpiecznego i przyjaznego zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

- Wspieranie adopcji było naszym priorytetem od momentu stworzenia Wamiz w 2009 r. Sukces portalu sprawił, że staliśmy się ważnym partnerem dla instytucji wspierających adopcję bezdomnych zwierząt - powiedział Adrien Ducousset, dyrektor generalny Wamiz - Niestety nie wiemy, ile zwierząt znalazło dom dzięki Wamiz, ale czasem schroniska dzielą się z nami historiami zwierzaków, które znalazły dom dzięki naszej wyszukiwarce. Naszą ambicją jest powtórzenie tego sukcesu w Polsce i przyczynienie się do zmniejszenia liczby bezdomnych psów i kotów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: polskatimes.pl

Następny artykuł