Disco Polo traci na popularności
Fot. East News / Tomasz Radzik
Autor Kamila Krótka - 6 Lipca 2020

Disco Polo padło ofiarą pandemii. Ludzie zaczęli słuchać innej muzyki?

Disco Polo przez jednych jest uwielbiane, a inni go nienawidzą. Okazuje się, że okres epidemii znacznie wpłynął na poziom oglądalności programów, które emitują discopolowe teledyski. Czyżby koronawirus wpłynął na gust muzyczny Polaków?

Disco Polo to jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce. Mimo że wiele osób wciąż wstydzi się przyznać, to niemal każdy zna utwory Zenka Martyniuka czy zespołu Boys. Epidemia sprawiła jednak, że oglądalność discopolowych kanałów zdecydowanie spadła. Czyżby gust Polaków uległ zmianie?

Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?Czytaj dalej

Disco Polo w czasie pandemii

W okresie od marca do czerwca 2020, kanały takie, jak Polo TV czy Disco Polo Music straciły dużą część odbiorców. W porównaniu z poprzednim rokiem oglądalność spadła aż o 37,43 proc - tak wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Czy to oznacza, że Polacy masowo odwracają się od Disco Polo?

- Rynek kanałów muzycznych, podobnie jak i cała scena telewizyjna, nieco zmieniły się w czasie pandemii, natomiast nie były to zmiany tak spektakularne jak w przypadku kanałów informacyjnych czy B4. Zmiany w pierwszej kolejności były wynikową zmiany zachowań widzów związanych ze zmianą rytmu dnia, ale analizując wielkość rynku tych stacji sumarycznie zarówno w grupie A16-49 jak i A4+ ich udział w rynku widowni zmalał - mówi Katarzyna Baczyńska, head of media w agencji One House.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. 20-latkę zatrzymano niezgodnie z prawem?

Duże wzrosty natomiast osiągnęły stacje 4Fun Dance, Kino Polska Muzyka czy Power TV. Czyżby izolacja sprawiła, że nasze gusta stały się inne i zaczęliśmy słuchać bardziej różnorodnej muzyki? Jedno jest pewne - podczas epidemii szukamy nowych form rozrywki, a muzyka disco polo ewidentnie nam w tym okresie nie wystarcza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe sprzęty i symbole PRL, za którymi tęsknimy. Jak wiele pamiętacie?
  2. Koniec kwarantanny. Ale nie dla wszystkich
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Są tylko dwa takie miejsca na świecie. Jedno z nich w Polsce. Niesamowite

źródło: wirtualnemedia.pl

Następny artykuł