"Tydzień bez zabawek" w szczecińskim przedszkolu
fot. TVN24
Autor Olga Szmańda - 21 Sierpnia 2020

Zabrali dzieciom zabawki na tydzień. Niesłychane, jak zareagowały

Dzieci z przedszkola w Szczecinie otrzymały nietypowe zadanie. Władze placówki postanowiły przez tydzień nie dawać maluchom zabawek. Akcja nazwana „Tydzień bez zabawek” miała na celu rozwinięcie wyobraźni dzieci, a - ku zaskoczeniu wychowawczyń - przedszkolaki zareagowały w zupełnie nieoczekiwany sposób. Niesamowita inicjatywa władz szczecińskiej placówki z pewnością zaskoczyła także samych rodziców maluchów.

„Tydzień bez zabawek” wymyśliły dla dzieci władze placówki przedszkolnej nr 18 w Szczecinie. Tamtejsi nauczyciele postanowili całkowicie zminimalizować użytkowanie zabawek przez swoich podopiecznych. Celem akcji ma być uruchomienie wyobraźni maluchów i ich kreatywności. Wszystko ma zbudować w nich wytrwałość i poczucie odpowiedzialności za otaczające je przedmioty. Władze przedszkola chcą również, by dzieci nauczyły się radzić sobie w każdej sytuacji. Cała akcja przerosła najśmielsze oczekiwania rodziców pociech.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Dzieci mają się czym bawić

„Tydzień bez zabawek” ma na celu stawianie na rozwój dzieci. Szczecińskie przedszkole wspaniale poradziło sobie z kreatywną akcją. Dzieci przeszły najśmielsze oczekiwania zarówno rodziców, jak i opiekunów. Z początku zaskoczone pomysłem władz placówki, przyjęły zakaz używania zabawek z uśmiechem na twarzy. Akcja rozpoczęła się inauguracją odebrania zabawek i zakończy się równie uroczystym przywitaniem ukochanych pluszaków, gier i klocków. Dyrektor przedszkola nr 18 opowiadała dziennikarce stacji TVN24 o swoich odczuciach i celach związanych z akcją.

- Cały czas staramy się znaleźć coś nowego. Coś, co pobudzi ich do kreatywności, do wyobraźni. Coś, co zastąpi wszechobecne multimedia” - powiedziała dyrektorka przedszkola, Agnieszka Czeglik - Tydzień bez zwyczajnych zabawek jest nie tylko treningiem dla umysłu. Wspólne tworzenie rozwija też u dzieci pracę zespołową. Kładziemy duży nacisk na samodzielność, ale i na współdziałanie, wybieranie lidera.

Rodzice maluchów zaangażowani są w akcję od samego początku. W ciągu roku zbierali materiały do twórczej zabawy dzieci. Każdy z nich zaopatrzył pociechy w kartony, puste opakowania od jajek, folie bąbelkowe i inne „domowe odpady”. Wszystkie przyniesione przez rodziców materiały w ciągu „Tygodnia bez zabawek” stały się niesamowitymi nowymi kreatywnymi przyrządami. Dzieci wspólnie tworzyły z kartonów forty, domki czy inne miejsca zabaw. Puste wytłaczanki po jajkach zastąpiły dzieciom choćby plastikowe samochodziki czy klocki. Wszystko co zostało przyniesione przez rodziców, wykorzystywane jest do pracy zespołowej. Co ciekawe, znoszone przez dzieci „odpadki domowe” mają uczyć je również dzielenia się i łączenia wspólnych pomysłów.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie

W trakcie wywiadu z dyrektor placówki, dziennikarka TVN24 miała możliwość usłyszeć także opinię jednego z przedszkolaków. Maluch zręcznie i słodko podsumował akcję „Tydzień bez zabawek”:

- Te zabawki są fajniejsze! - wykrzyczał szczeciński przedszkolak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
  2. Śmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicą
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw

Źródło: dobrewiadomosci.net / tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł