Strażackie pokazy przy prezydenckim zameczku
fot. Radio Bielsko
Autor Olga Szmańda - 30 Lipca 2020

Pokazy strażackie dla dzieci dotkniętych powodzią. Agata Kornhauser-Duda wśród inicjatorów akcji

Dzieci przebywające na letnim obozie otrzymały niesamowitą niespodziankę. Impreza zorganizowana przy zameczku prezydenckim miała pomoc młodzieży w zrozumieniu pracy strażaków. Funkcjonariusze przekazali najmłodszym ogrom wiedzy i zapewnili mnóstwo atrakcji.

Dzieci z 36 poszkodowanych w czerwcowej powodzi rodzin w woj. podkarpackim wyjechało na obóz letni. Inicjatywa zorganizowana przez Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę umożliwiła obozowiczom wypoczynek w Wiśle. Na maluchów czekało wiele atrakcji, a to nie jeszcze nie koniec niespodzianek, bo wycieczka wciąż trwa.

Labrador codziennie znikał na kilka godzin. Gdy odkryli dlaczego, zdębieli. Niezwykłe nagranie rozwiewa wątpliwościLabrador codziennie znikał na kilka godzin. Gdy odkryli dlaczego, zdębieli. Niezwykłe nagranie rozwiewa wątpliwościCzytaj dalej

Dzieci nauczone przez zabawę

W Wiśle przy prezydenckim zameczku odbyła się impreza związana z kolonią dzieci z rodzin dotkniętych powodzią. Najmłodsi mieli już okazję spotkać się ze strażą pożarną, GOPR-em i policją, dodatkowo zwiedzili okolice Wisły. Kancelaria Prezydenta RR zapewnia całej kolonii nocleg i wyżywienie, a resztę kosztów pokrywa woj. podkarpackie.

Strażacy z jednostek pow. cieszyńskiego inicjowali rozmowy o różnych dziedzinach swojej pracy. Mundurowi opowiadali o swoich doświadczeniach i pokazywali najmłodszym, jak wygląda ich praca od kuchni. Uczestnicy kolonii mogli obejrzeć i dotknąć sprzętu strażackiego, którego funkcjonariusze używają w trakcie poszukiwań zaginionych.

- Teraz koledzy prezentują technikę zjazdu na linie, jest to jedna z technik ratownictwa wysokościowego, którą strażacy podczas swoich działań wykorzystują. - opowiedział w trakcie pokazów st. kpt. Michał Pokrzywa z PSP w Cieszynie.

Zorganizowane pokazy strażackie miały pokazać dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy czy przeprowadzania ewakuacji na wysokości. Miłym zaskoczeniem dla obozowiczów był też jeden puchaty gość - pies Ira szkolony w OSP Mnich do akcji poszukiwawczych.

- Mamy na tym stanowisku quada, który jest niezbędny w naszym terenie, mamy ponton z silnikiem [...] - informował oficer prasowy komendanta PSP.

Dzisiaj grzeje:
1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Na najmłodszych czekają kolejne atrakcje. W trakcie wycieczki dzieci pojadą między innymi do Śląskiego Ogrody Zoologicznego i Parku Śląskiego. Poza tym, czeka na nie zwiedzanie Ustronia, Istebnej i Koniakowa. Największą atrakcją będzie jednak spotkanie z Adamem Małyszem, który oprowadzi grupę po skoczni w Wiśle-Malince.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci
  3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

Źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł