Gra może stać się lekiem na popularne zaburzenie, oficjalnie
Fot. thelancet.com
Autor Kamila Krótka - 8 Lipca 2020

Gra komputerowa została lekiem, oficjalnie. Przeszła testy kliniczne

Gra komputerowa okazała się skutecznym lekarstwem - to już oficjalne. Badania potwierdziły jej skuteczność w walce z popularnym zaburzeniem. Można się leczyć, grając.

Gra EndeavorRX może być skutecznym lekarstwem w walce z ADHD u dzieci - potwierdziło to 5 badań klinicznych. U graczy regularnie sięgających po ten tytuł nie stwierdzono mierzalnego deficytu uwagi.

Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psemHusky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psemCzytaj dalej

Gra dostępna na receptę

Badanie zostało przeprowadzone z udziałem 600 nastolatków. Miało sprawdzić, czy gra znacząco wpływa na przebieg u nich ADHD. Jak się okazało, jedna trzecia badanych nie wykazywała deficytu uwagi podczas okresu kontrolnego. Nowatorskie leczenie okazało się zatem skuteczne.

Po 7 latach badań wyniki zostały opublikowane w popularnym czasopiśmie naukowym “Lancet” i wzbudziły zainteresowania FDA - amerykańskiej agencji zajmującej się kontrolowaniem rynku wyrobów medycznych. Firma zdecydowała się uznać grę EndeavorRX jako lek na ADHD. Oprogramowanie będzie dostępne na receptę i stosowane wyłącznie według wskazówek lekarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenie

Gra została stworzona przez studio Akili Interactive. Pierwsze badania mające potwierdzić jej skuteczność odbyły się już w 2016 roku i od tego czasu oprogramowanie wciąż jest rozwijane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł