Bezdomny otrzymał prezent lepszy od pieniędzy
Fot. youtube.com/channel/UCFgFRk_6jae5D6KUokxIPfg
Autor Kamila Krótka - 8 Lipca 2020

Bezdomny znalazł na ulicy cudzą własność. Gdy ją zwrócił, dostał coś o wiele cenniejszego od pieniędzy

Pewien bezdomny od lat spędzał całe dni na ulicy bez nadziei na lepsze życie. Jeden dzień kompletnie odmienił jego życie. A to dzięki temu, że wykazał się niebywałą uczciwością.

Mężczyzna pewnego dnia znalazł na ulicy wartościowy przedmiot, dzięki któremu mógł w końcu stanąć na nogi. Wykazał się uczciwością i zwrócił to właścicielowi. A ten odwdzięczył mu się z nawiązką, choć wcale nie w postaci pieniędzy.

Służył w policji 10 lat. Dzielny owczarek niemiecki przeszedł na zasłużoną emeryturęSłużył w policji 10 lat. Dzielny owczarek niemiecki przeszedł na zasłużoną emeryturęCzytaj dalej

Uczciwy znalazca

Bezdomny mężczyzna znalazł na ulicy czek o wartości 35 tysięcy złotych. Dzięki tej kwocie mógłby spróbować rozpocząć nowe życie, jednak postanowił zwrócić pieniądze właścicielce. Okazała się nią Roberta Hoskie – agentka nieruchomości. Kobieta zupełnie zaskoczyła mężczyznę swoją reakcją. W związku z tym, że sama kiedyś była bezdomna, postanowiła pomóc znalazcy czeku.

Hoskie odwdzięczyła się bezdomnemu, opłacając mu kurs dla agentów nieruchomości, umówiła go też na rozmowę o pracę. Gest kobiety pozwolił mężczyźnie stanąć na nogi. To jednak nie wszystko, co agentka postanowiła dla niego zrobić.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. 20-latkę zatrzymano niezgodnie z prawem?

Kobieta zaproponowała też, że przez pół roku będzie opłacać mu mieszkanie. Dodatkowo postanowiła wykupić mu lekcje języka angielskiego, aby swobodnie mógł porozumiewać się z innymi ludźmi. Jego ojczystym językiem był hiszpański, co dotychczas uniemożliwiało mu sprawną komunikację ze wszystkimi. Ta historia pokazuje, jak wiele może zmienić choćby jeden gest w stosunku do drugiego człowieka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem
  2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze

źródło: WTNH News8

Następny artykuł