Hel apeluje o zaprzestanie korzystania z lampionów szczęścia
Fot.. pixnio.com
Autor Kamila Krótka - 25 Sierpnia 2020

Hel apeluje o rezygnację z puszczania lampionów szczęścia. Koniec z zagrożeniem dla zwierząt i środowiska

Fokarium na Helu prosi o zaprzestanie kupowania i użytkowania papierowych lampionów szczęścia. Jego władze są zaniepokojone tym, że konstrukcje zaśmiecają środowisko i stanowią zagrożenie dla zwierząt. Władze placówki zaapelowały do turystów po tym, jak lampion znaleziono na jej terenie.

Hel chce zaprzestać tradycji wypuszczania w powietrze charakterystycznych lampionów szczęścia, która ma swój początek jeszcze w czasie starożytnych Chin. Teraz zwyczaj przeniósł się do Europy, szczególnie nad morze. Niestety to rozrywka, która stanowi niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Hel mówi stop lampionom

Turyści często nie są świadomi zagrożenia, jakie niosą za sobą papierowe lampiony. Jego konstrukcja oparta jest na metalowym druciku, którego kawałki mogą być niebezpieczne dla zwierząt. Ponadto lampiony unoszą się dzięki zapalonej świeczce, co grozi pożarem.

Helskie fokarium znalazło ostatnio taki lampion na swoim terenie, co skłoniło jego władze do opublikowania apelu w mediach społecznościowych. Brzmi on: “Lampiony tzw. szczęścia nie tracą - NIESTETY - na popularności. I łatwo stają się tak naprawdę lampionami nieszczęścia. Ten został znaleziony dziś rano na terenie naszego fokarium. Oprócz tego, że takie lampiony zaśmiecają środowisko - nikt ich nie szuka po wypuszczeniu - to jeszcze ich konstrukcja, często z drobnych drucików, jest groźna dla zwierząt. Nie wspominając już o zagrożeniu pożarowym. Apelujemy o rezygnację z ich zakupu i użytkowania”.

Reakcje internautów

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Post wywołał natychmiastową reakcję internautów. Pojawiły się pod nim komentarze, takie jak: "Wiedziałem nad morzem ludzi opuszczających lampiony dosłownie kilka metrów od lasu. Bezmyślność nie zna granic", "To już dawno powinno być wycofane z produkcji i sprzedaży". Jedna z internautek przypomniała też, że lampion, który spadł w zoo w niemieckim Krefeld wywołał pożar. W jego wyniku zginęło 30 małp.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Robert Lewandowski przyłapany w łóżku po finale Ligi Mistrzów. Nie do wiary, z kim spędził ostatnią noc (FOTO)

źródło: onet.pl

Następny artykuł