Janusz Gajos w roli Janka Kosa
Fot. kadr z filmu "Czterej pancerni i pies"
Autor Kamila Krótka - 28 Września 2020

50 lat temu Janusz Gajos podbił serca dzieci jako Janek Kos. Mamy archiwalne zdjęcia z czasów kręcenia "Czterech pancernych i psa"

Janusz Gajos w 1967 roku odwiedził żarską bibliotekę, co stało się wielkim wydarzeniem. Wizytę odnotowano oczywiście w kronice, a fotografie do dziś robią ogromne wrażenie. Te zdjęcia po prostu trzeba zobaczyć.

Janusz Gajos, czyli Janek Kos z serialu “Czterej pancerni i pies” 50 lat temu podbijał serca nie tylko amatorów kina. Trwała wówczas w Polsce prawdziwa “Gajosomania”. Wszędzie bawiono się w pancerniaków i każdego psa nazywano Szarik.

Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?Czytaj dalej

Janusz Gajos w żarskiej bibliotece

To była gratka dla każdego fana serialu “Czterej pancerni i pies”. Do dziś wielu mieszkańców Żar i Żagania wspomina, jak w pobliżu kręcono ich ulubiony serial. Janusz Gajos przyjechał do żarskiej biblioteki w eleganckim garniturze, a powitała go gromadka dzieci. Na zdjęciach widać, że dzieciaki są totalnie zachwycone serialowym Jankiem. Niektórzy podobno się zdziwili, że uwielbiany bohater ma nie blond, a ciemne włosy.

Gajos w bibliotece rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Jeden z autografów przetrwał nawet do dzisiaj: "Pancernej Brygadzie Powiatowej Biblioteki w Żarach "Janek Kos" Janusz Gajos". Podpisano 2 października 1967 roku.

Zwiedzanie biblioteki

Do teraz można zwiedzać szlak pancerny w Żaganiu. To właśnie tam Gustlik, kolega Janka Kosa próbował z gracją pokroić jajko. Na szlaku znajduje się ogółem siedemnaście miejsc, które mają związek z serialem “Czterej pancerni i pies”.

Dzisiaj grzeje:
1. Pani Magda miała wyjść na zwykły spacer z córką. Nie wiedziała, że zaraz będzie musiała zmierzyć się z ogromnym ryzykiem
2. Znaleźli na ulicy maleńkiego kotka. Gdy dłużej mu się przyjrzeli, przetarli oczy ze zdumienia
3. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

W żarskiej bibliotece gościł też Mieczysław Pawlikowski, czyli Onufry Zagłoba z “Pana Wołodyjowskiego”. Ta wizyta pozostawiła po sobie tylko kartę z autografem, którą wciąż można oglądać w placówce.

Janusz GajosJanusz GajosJanusz Gajos

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
  2. Pitbull i niewidoma kura. Niewiarygodna historia, przecieramy oczy ze zdumienia
  3. Panna młoda po weselu zdumiała wszystkich gości. Dzień ślubu nie zakończył się zgodnie z planem
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Nikt nie spodziewał się, że na świat przyjdą bliźniaczki syjamskie. Niesamowite, jak wyglądają teraz
  6. Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowy

źródło: zary.naszemiasto.pl

Następny artykuł