Kalina Jędrusik była niekwestionowaną gwiazdą czasów PRL
fot. YouTube - xgdyniax
Autor Olga Szmańda - 7 Października 2020

Kalina Jędrusik gwiazdą PRL-u. Czym zasłynęła polska Marilyn Monroe?

Kalina Jędrusik jest niekwestionowaną polską gwiazdą. Kobieta, która zasłynęła w rodzimym kinie w czasach PRL-u przyrównywana jest do Marilyn Monroe. Od lat uwielbiana i kochana przez rodaków wzbudzała niemałe kontrowersje. Kalina Jędrusik była zmysłową kobietą o niebywałym sposobie bycia. Jej charakter i osobowość znacznie wyprzedzały czasy Polski Ludowej.

Kalina Jędrusik była znaną w czasach PRL-u aktorką filmową i teatralną. Dodatkowo dała poznać się jako gwiazda kabaretu i piosenkarka. Przyrównywana była niejednokrotnie do Marilyn Monroe z racji swojej niezwykłej urody. Jej osobowość sprawiała, że szokowała i prowokowała swoich widzów. Zachowanie aktorki często nazywane było również ostentacyjnym i bardzo wyuzdanym. Tym samym Kalina Jędrusik dała poznać się jako kobieta, która bez zahamowania eksponowała własne ciało i przekraczała kolejne granice. Jej wizerunek komentowany był jako kobieta wyzwolona i z pewnością zupełnie wyprzedzająca swoje czasy.

Sanatorium Miłości: wzruszające wydarzenie w życiu uczestników. Nigdy nie jest za późno na miłośćSanatorium Miłości: wzruszające wydarzenie w życiu uczestników. Nigdy nie jest za późno na miłośćCzytaj dalej

Kalina Jędrusik była niekwestionowaną gwiazdą czasów PRL. Swoją największą rozpoznawalność zyskała dzięki występowaniu w “Kabarecie Starszych Panów”. To tam właśnie pokazała swoją osobowość i niebywałe podejście do kobiecego ciała. Widzowie kochali oglądać ją w teatrze i na ekranie kinowym. Według plebiscytu magazynu “Film” uważana jest za trzecią najlepszą aktorkę w historii polskiego kina. Kalina Jędrusik była także symbolem skandalu i wyzwolenia własnej kobiecości. Jej zachowanie przeszło do historii mimo, że dziś nikt nie byłby zszokowany tym jak w czasach PRL zachowywała się Jędrusik.

Kalina Jędrusik wpłynęła na rozwój polskiego kina

Aktorka w polskich mediach czasów PRL wypracowała sobie miano “seks bomby” i “uosobienia kobiecości”. Uważana była także przez ówczesne media za “Wielką Gorszycielkę”. Mimo to miała wyjątkowy talent aktorki. Kobiety zazdrościły jej urody a mężczyźni pragnęli znaleźć się w jej otoczeniu. Kobieta urodziła się 5 lutego 1931 roku w Częstochowie. Od 1956 roku czynnie związana była z Teatrem Telewizji, w którym występowała. Na swoim koncie ma m.in. rolę Kleopatry w sztuce, którą reżyserował Gustaw Holoubek. Co ciekawe ostatnią produkcją aktorki był film Krzysztofa Kieślowskiego, w którym zagrała nauczycielkę muzyki.

Wchodzi nowy program 1500 plus. Wiemy, kto ma szansę dostać pieniądzeWchodzi nowy program 1500 plus. Wiemy, kto ma szansę dostać pieniądzeCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Na Mazurach odkrył skarb sprzed wieków. Nawet się nie spodziewał, że przedmiot może być wyjątkowo cenny
2. Pozwoliła dziecku na kąpiel z kotem. Wszystko nagrała kamerą
3. 65-latka poślubiła 24-latka. Nie do wiary, co wydarzyło się rok wcześniej

Kalina znana była ze swoich skandalicznych zachowań na scenie. Zwłaszcza podczas występów w “Kabarecie Starszych Panów”. Mimo to jej bliscy wspominają ją jako niebywale empatyczną i dobrą osobę. Kalina uważana była przez przyjaciół za dobrego człowieka, na którym mogą zawsze polegać. Niejednokrotnie opisywano jej zaangażowanie w życie społeczne i wielkie serce, którym dzieliła się z potrzebującymi. Polska mimo licznych komentarzy skierowanych w jej seksualność i kobiecość pokochała kobietę. Z pewnością Kalina Jędrusik wyprzedziła czasy, w których żyła, a okres Polski Ludowej nie sprzyjał jej indywidualności. Natomiast lata po śmierci pamięć o niej nie zginęła i nadal uważana jest za jedną z najlepszych polskich aktorek. Z pewnością mimo jej nietypowego podejścia do kobiecego ciała i otwartości na scenie nie można odebrać aktorce wielkiego talentu. Jej spektakularne role przeszły do historii.

Dzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopniDzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
  2. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  3. Mając 18 lat przez 8 miesięcy jadła po trzy jabłka dziennie. W końcu pokonała chorobę, teraz wygląda zniewalająco
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  6. W Milionerach absurdalna sytuacja. Uczestnik wyśmiany na wizji, zadzwonił do przyjaciela już przy pierwszym pytaniu

Następny artykuł