Ksiądz spadł prosto w konary drzew
Fot. KPP Lidzbark Warmiński
Autor Kamila Krótka - 28 Sierpnia 2020

Ksiądz miał wypadek na paralotni. Uratował go 300-letni dąb

Ksiądz może mówić o dużym szczęściu. Podczas podróży paralotnią uległ wypadkowi, który skończył się na… drzewie. Na szczęście to ono ocaliło go przed najgorszym. Jak doszło do zdarzenia i jakich obrażeń doznał duchowny?

Ksiądz z Ignalina (woj. warmińsko-mazurskie) podróżował paralotnią, gdy w pewnym momencie nieoczekiwanie zaczął spadać. Udało mu się przeżyć wyłącznie dzięki drzewu, które ktoś posadził w miejscu zdarzenia 300 lat temu.

Poprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zdziwiła nie tylko kobietęPoprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zdziwiła nie tylko kobietęCzytaj dalej

Ksiądz paralotniarz

Wypadek spowodowany był awarią sprzętu, która doprowadziła do tego, że paralotnia nagle zaczęła spadać. Na szczęście ksiądz zatrzymał się na 300-letnim drzewie, rosnącym blisko kościoła. To uratowało jego życie.

- W sumie latałem kilkanaście minut. W chwili awarii zdążyłem tylko krzyknąć "Jezus Maria!" i więcej nie pamiętam – opowiadał w rozmowie z fakt.pl ks. Kazimierz.

Proboszcz znalazł się na konarach drzewa, gdzie zawisł na linkach 10 metrów nad ziemią.

- Mam złamane dwa żebra i dziurę w ręce. Nadziałem się na jakiś suchy konar - mówił proboszcz i zapowiedział, że zaraz po tym, jak wyzdrowieje, odprawi mszę za tych, którzy sadzili dęby 300 lat temu.

Poświęcenie dla pasji

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim, przyczyną zdarzenia mogła być awaria techniczna - pęknięcie karabińczyka trzymającego linki skrzydła.

- W wyniku akcji ratowniczej mężczyzna został ściągnięty na ziemię przy pomocy podnośnika Państwowej Straży Pożarnej. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Tam też została pobrana mu krew do badań. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane - poinformowała Komenda Powiatowa Policji.

Nie był to pierwszy wypadek księdza na paralotni. Już 16 lat temu stanął w obliczu niebezpieczeństwa, gdy zabrakło mu paliwa. Życie uratował mu wtedy świerk, na który spadł.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Poseł chciał zmanipulować widzów TVP Info. Nie wyszło

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezpański kotek całe życie miał pod górkę. Niedawno ktoś postrzelił biedaka, walczy o życie
  2. Niesamowite znalezisko w kopalni. Górnicy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Kamil Stoch nagle wzruszył wszystkich do łez. Jego wzruszające wyznanie poruszyło tysiące Polaków

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł